شناسهٔ خبر: 26230935 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

محکومیت محاکمه شیخ علی سلمان توسط احزاب عربی

اجلاس احزاب عربی طی بیانیه‌ای محاکمه دبیرکل جمعیت الوفاق را محکوم کرد.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری مهر: اجلاس احزاب عربی با صدور بیانیه‌ای محاکمه شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را در پرونده‌ای جدید محکوم کرد.

در این بیانیه که به امضای قاسم صالح دبیرکل این کنگره رسیده آمده است که بحرین از طریق محاکمه ساختگی جدید شیخ علی سلمان بار دیگر صدای ملت و آزادی را مورد هدف قرار داده و همچنان به سرکوب ملت به شدیدترین طرق ممکن ادامه میدهد.

این بیانیه افزوده است که شیخ علی سلمان به علت مطالبه دموکراسی و اصلاحات قانون اساسی در بحرین مورد هدف قرار گرفته و اتهامات جدید متوجه وی اتهاماتی ساختگی است که دستگاه امنیتی ملی وابسته به رژیم بحرین با هماهنگی دادستانی بحرین آن‌ها را شکل داده اند.

این اجلاس آورده است: انظار عمومی به خوبی از سست بودن اتهامات وارده و بازی با مستندات، و عدم وجود عدالت در این قضیه که پرده از چهره حقیقی رژیم بحرین برمیدارد که مبتنی بر ظلم، وارد نمودن اتهامات باطل، قتل دموکراسی خواهان و اعمال سیاست‌های طایفی علیه ملت بحرین است.

این بیانیه در پایان خواستار توقف مورد هدف قرار دادن و ترور فعالان دموکراسی خواه بحرین و تحقق خواسته‌های ملت بحرین شده و از سازمان‌های بین المللی و آزادگان جهان خواسته تا با ملت بحرین اعلام همبستگی نمایند تا بتوانند حقوق خود را محقق ساخته و به حق خود مبنی بر حق انتخاب حکومت و نوع نظام سیاسی در کشورشان دست یابند.

نظر شما