شناسهٔ خبر: 26222251 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

واکنش رئیس دولت اصلاحات به نامه برخی از فعالان اصلاح طلب در خصوص مذاکره با آمریکا

یک منبع آگاه در جبهه اصلاحات از برگزاری جلسه شورای مشورتی با محوریت نامه مذاکره مستقیم با آمریکا که برخی از خارج نشینان و شخصیتهای ملی آن را امضا کرده خبر داد.

صاحب‌خبر -

برگزاری جلسه مشورتی رییس دولت اصلاحات با محوریت نامه مذاکره مستقیم با آمریکایک منبع آگاه در جبهه اصلاحات از برگزاری جلسه شورای مشورتی با محوریت نامه مذاکره مستقیم با آمریکا که برخی از خارج نشینان و شخصیتهای ملی مذهبی آن را امضا کرده بودند، خبر داد.

یک منبع آگاه در جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛از برگزاری جلسه شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات با محوریت نامه مذاکره مستقیم با آمریکا که برخی از خارج نشینان و شخصیتهای ملی آن را امضا کرده بودند خبر داد.

وی افزود: درجلسه مشورتی رییس دولت اصلاحات که با حضور آقای خاتمی و در دفتر ایشان برگزار شد، نامه برخی از چهره های سیاسی، اجتماعی و فعالان سیاسی اصلاح طلب مورد  بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت کلیه اعضا و به خصوص رییس دولت اصلاحات با انتشار این نامه مخالف بودند.

این منبع آگاه خاطر نشان کرد: در این جلسه تاکید شد که همواره اصلاح طلبان  به دنبال مذاکره برای اعاده حق جمهوری اسلامی بودند، به عنوان مثال در دولت اصلاحات مذاکراتی درباره طالبان و القاعده با محوریت کشور افغانستان  صورت گرفت اما در شرایط فعلی کشور نگارش این نامه خلاف منافع ملی کشور است.همه اعضای شورای مشورتی متفق القول استفاده از مدل کره شمالی برای ایران را خلاف منافع تشخیص دادند.

وی گفت:در ادامه جلسه تاکید شد ، اشخاصی که به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی احزاب اصلاح طلب در امضای این نامه مبادرت کرده اند بنا برمیل شخصیشان بوده و اگر تصمیم آنان در شورای مرکزی حزب متبوعشان مطرح می شد قطعا مورد مخالفت هم حزبی‌های آنها قرار می گرفت.

گفتنی است؛ تعدادی از فعالان سیاسی و آقازاده‌های اصلاح‌طلب طی بیانیه‌ای با اشاره به آنچه استقبال جهانی از دیدار رئیس جمهور امریکا با رهبر کره شمالی خواندند و وضعیت پرخطر منطقه، خواستار مذاکره مستقیم و بدون هیچ پیش‌شرط ایران و امریکا شدند.

انتهای پیام/

نظر شما