شناسهٔ خبر: 26193080 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

این وزیر روحانی هنوز روزه می‌گیرد!

وبلاگ > حدادی، محسن - مشکل برخی وزرای کابینه دولت دکتر روحانی، بیشتر از محافظه‌کاری است.

صاحب‌خبر -

الان بیش از دو هفته است که قیمت خودرو به طرز مضحک و شگفت آوری، افزایش داشته در حالی که نه خریدی در کار هست نه فروشی. شرکت‌های خودروساز وطنی هم ظاهراً سایت فروش و پیش‌فروش را باز کرده‌اند تا تب قیمت‌ها کمی بیافتد اما باطناً خیلی اوضاع شفاف نیست. نکته مهم ماجرا سکوت محض وزیر صنعت است که جز در جلسه کمیسیون صنعت در مجلس، هیچ واکنشی حتی در حد یک پیام توئیتری هم به آشفته بازار خودرو نداشته است! در حالی که بازار خودرو در کشور ما تقریباً صددرصد دولتی است! حداقل برای غالب مردم این‌طور است که از شرکت‌های داخلی خرید می‌کنند که وابستگی کامل به دولت دارند.

ترس از مواجهه با مردم، ترس از انتقاد، ترس از چه باعث سکوت آقای وزیر است؟ بالاخره ذات «وزیر بودن» می‌طلبد که در شرایط بحرانی هم وزیر باشید، جلوی دوربین‌ها بیایید با خبرنگاران حرف بزنید به مردم توضیح دهید و... حتی اگر با تلخ‌ترین واکنش‌های مردم و نخبگان روبه‌رو شوید. عذرخواهی از نابسامانی زیرمجموعه‌های سودجو هم نه تنها هزینه‌ای ندارد بلکه جزء همان ذات فعالیت است.

البته که اوضاع برخی دیگر از وزرا هم بهتر از جناب شریعتمداری نیست، اما «خودرو» برای اغلب مردم ایران حکم «سرمایه» را دارد یا وسیله امرار معاش است یا بخشی از دارایی‌های یک خانواده یا فرد؛ پس باید نوسان قیمت آن به‌شدت برای دولت و وزارت صنعت، مهم باشد.

حداقل می‌شود یک نامه تشریفاتی به مدیران خودروساز وطنی زد و به آن‌ها دستور داد که با قید فوریت بازار عرضه و تقاضا را متعادل کنند یا اگر چنین نکنند چنان می‌شود و... این که هزینه‌ای ندارد!

البته امیدوارم آقای وزیر، واکنش‌های متعدد و قاطع خود را از لابه‌لای صفحات رسانه‌ها به ما برسانند و ما مطمئن شویم که عجله کردیم و ایشان با تمام قوا در صحنه حاضر بودند و بعد از ماه مبارک دیگر روزه سکوت خود را شکسته‌اند!

شاید هم برخی توقع دارند کلاً در همه موارد، رئیس‌جمهور به مردم توضیح دهد و آن‌ها فقط در وزارتخانه حضور داشته باشند!

نظر شما