شناسهٔ خبر: 26192109 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایران آنلاین | لینک خبر

سرمایه گذاری میلیاردی گوگل در چین

گوگل قصد دارد بالغ بر نیم میلیارد دلار خود را در یک شرکت تجارت الکترونیک چینی سرمایه گذاری کند.

صاحب‌خبر -

ایران آنلاین /این سرمایه گذاری با رقم دقیق 550 میلیون دلاردر اختیار دومین بازیکن تجارت الکترونیک چین قرار می گیرد. به گفته گوگل، این سرمایه به شکل نقد و یک جا در اختیار شرکت JD.com قرار می گیرد.

گوگل در این خصوص اعلام کرد که این سرمایه گذاری بخشی از یک مشارکت استراتژیک است، که طی  آن شرکت های متعددی در کنار یکدیگر کار خواهند کرد تا زیرساخت های خرده فروشی قدرتمندتری را در بازارهای مختلف، از جمله آسیای جنوب شرقی، توسعه دهند.

در ازای این سرمایه گذاری، گوگل بیش از 27 میلیون سهام درجه یک  JD.com  را در اختیار خواهد داشت. مدیر عامل شرکت JD.com نیز در این خصوص می گوید: "یک جنگ تجاری طولانی مدت ترسناک است و ما قصد داریم به جای مبارزه در کنار یکدیگر باشیم."

این 2 شرکت در بیانیه ای مشترک گفتند که به عنوان بخشی از یک همکاری استراتژیک، گوگل مبلغ 550 میلیون دلار را به صورت نقدی به JD.com خواهد پرداخت. در عوض، گوگل بیش از 27 میلیون  سهام JD.com  را با  قیمت  20.29 دلار برای هر سهم ، دریافت خواهد کرد.ارزش این سهام  معادل 40.58 دلار به ازای هر سهم سپرده گذاری آمریکایی براساس قیمت معامله شده طی 10 روز گذشته است.

از سوی دیگر، JD.com اعلام کرد که از طریق گوگل  اقلام فروشی خود را  به مکان هایی مانند ایالات متحده و اروپا توسعه می دهد. خدماتی که کاربران را قادر می سازد تا محصولات خود را در وب سایت های تجارت الکترونیک جستجو کنند و قیمت ها را بین فروشندگان مختلف مقایسه کنند.

هنگامی که خرده فروشان با گوگل همکاری می کنند، روند فروش محصولات خود را به وضوح می بینند و برای مصرف کنندگان نیز شرایطی مناسب فراهم می شود تا آنلاین خرید کنند. نکته جالب این است که همکاری های مذکور در شرایطی رقم می خورد که این روزها تنش در روابط پکن و واشنگتن کاملا محسوس است.اکنون باید دید آیا فناوری می تواند بر سیاست غلبه کند یا خیر.

- انتخاب

نظر شما