شناسهٔ خبر: 26185250 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

وزیر نیرو:

۱۳ هفته کمبود تولید برق داریم

وزیر نیرو گفت: از اواسط هفته جاری به مدت ۱۳ هفته با کمبود تولید برق نسبت به میزانی که مصرف می‌کنیم مواجه خواهیم بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رضا اردکانیان در حاشیه پنجاه و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با موضوع برق برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه گزارش مفصلی در این زمینه مطرح کرده و همکاران وزارت نیرو نیز توضیحاتی دادند، افزود: دقیقا 5 هزار و 315 مگاوات کمبود تولید برق خواهیم داشت که این کاهش تولید بهدلیل کمبود بارش در سال آبی جاری است و بر این اساس نیروگاههای برق آبی قادر به تولید این مقدار برق نخواهند بود که رشد مصرف سالانه را نیز باید به آن اضافه کنیم.

وی گفت: تدابیر مختلفی برای گذر از تابستان بدون خاموشی اندیشیده شده است که عمده آن معطوف به کمک مشترکان و مصرفکنندگان برق است.

اردکانیان افزود: منظور ما از مصرفکنندگان فقط مشترکان خانگی نیست چون حدود 20 هزار مگاوات ظرفیت برق در تابستان برای وسایل سرمایشی است که 4000مگاوات آن مربوط به دستگاههای دولتی است.

وی گفت: از جمله تصمیماتی که گرفته شد این است که بلافاصله برای افزایش تعرفههای برق سازمانهای دولتی که مصرفشان را کنترل نکنند اقدام میکنیم.

وزیر نیرو افزود: براین اساس در برخی از استانها استانداران موظف شدند با تصویب هیات دولت ساعات کار ادارات را تغییر بدهند و به 6 و 30 دقیقه صبح منتقل کنند.

نظر شما