شناسهٔ خبر: 26123988 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنو | لینک خبر

افشاگری‌های روبیالس درباره ماجرای اخراج لوپتگی از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا

صاحب‌خبر -

 12 ساعت پس از کنفرانس خبری که در آن خبر شوکه‌کننده اخراج خولن لوپتگی از سرمربی تیم ملی اسپانیا را اعلام کرد، لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت‌و‌گویی مفصل با یکی از شبکه‌های رادیویی اسپانیا انجام داد و درباره اتفاقات غیرمنتظره‌ای که در 48 ساعت گذشته در اردوی ماتادورها رخ داد، صحبت کرد.

 

روبیالس که لوپتگی را به جرم مذاکره با رئال مادرید و پذیرش پیشنهاد سرمربیگری این تیم بدون هماهنگی با مسئولان فدراسیون فوتبال اسپانیا آن هم درست در آستانه آغاز جام جهانی اخراج کرد، گفت: من واقعاً ناراحتم چون به لوپتگی از همان روزی که وارد تیم شد، واقعاً اعتماد داشتم، اما مطمئنم که تصمیم درستی اتخاذ کرده‌ایم و مورد حمایت هستیم. برای ما چیزهایی مهم‌تر از مسائل ورزشی هم وجود دارند؛ برخی ارزش‌ها و شیوه انجام برخی کارها. من واقعاً جزو کسانی هستم که لوپتگی را تحسین می‌کنند و او را به‌عنوان یک مربی حرفه‌ای قبول دارم، اما در این وضعیت، شیوه عملکرد او برای من چاره دیگری را باقی نمی‌گذاشت. فرناندو هیرو (مدیرفنی سابق و سرمربی فعلی تیم ملی اسپانیا) هم در این مورد با من صادق بود.

 

روبیالس در پاسخ به این سؤال که آیا اخراج لوپتگی تصمیمی شخصی بوده است، تأکید کرد: من به حرف همه گوش کردم، اما این تصمیم من بود که لوپتگی اخراج شود. بازیکنان هم کاملاً توجیه شده‌اند و برای ارائه عملکرد فوق‌العاده در جام جهانی مصمم هستند. هیچ هرج‌و‌مرجی در کار نیست و وضعیت بازیکنان ما بسیار خوب است. اتفاقی که افتاد بسیار بد بود و لازم بود که تصمیمی اتخاذ شود. توضیحات لوپتگی درباره قرارداد بستنش با رئال مادرید مرا قانع نکرد، چون در این مدت اخیر من و او به صورت روزمره در کنار یکدیگر بودیم و با هم ارتباط داشتیم. تنها پنج یا 10 دقیقه قبل از معرفی لوپتگی به‌عنوان سرمربی فصل آینده رئال مادرید بود که این باشگاه با من تماس گرفت. تا پیش از آن هیچ‌کسی هیچ حرفی درباره این موضوع با من نزده بود، هیچ چیز. من از فلورنتینو و لوپتگی خواهش کردم که خبر قرارداد بستن‌شان را اعلام نکنند، اما آنها باز هم آن بیانیه را منتشر کردند. من از خوان خواهش کردم که هیچ کاری نکند، اما زمانی دوباره با او تماس گرفتم. او داشت با بازیکنان صحبت می‌کرد. با فلورنتینو پرس صحبت کردم و قرار شد که بعداً با هم صحبت کنیم،‌ اما آنها باز هم خبر عقد قرارداد با لوپتگی را منتشر کردند.

 

رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در انتقاد از حرکت باشگاه رئال مادرید برای معرفی لوپتگی به‌عنوان سرمربی این تیم در آستانه آغاز جام جهانی هم گفت: باشگاه سویا جزو باشگاه‌هایی بود که به خاطر تیم ملی و حفظ منافع آن از انجام یکسری اقدامات خودداری کرد و باید از آنها تشکر کنیم. رئال مادرید اما فقط به فکر منافع خودش بود، نه چیز دیگر. با این حال این خبر که ما از باشگاه رئال مادرید شکایت خواهیم کرد، صحت ندارد. من روز گذشته با فلورنتینو پرس (رئیس باشگاه رئال مادرید) صحبت کردم. با هم بحثی نداشتیم، اما به او گفتم که ببیند که اوضاع تیم ملی را به چه شکلی درآمده است. اگر رئال مادرید از من می‌‌خواست که درباره این موضوع و به شیوه‌ای معمول صحبت کنیم درخواستش را می‌پذیرفتم. چیزی که من نمی‌توانستم قبول کنم این بود که اسیر تصمیمات یک طرف سوم (رئال مادرید) باشم. من آدم متواضعی هستم و همیشه رعایت ارزش‌ها برایم مهم بوده است؛ پس لوپتگی دیگر نمی‌توانست اینجا به کارش ادامه دهد.

 

روبیالس درباره تأثیر اخراج لوپتگی بر بازیکنان تیم ملی اسپانیا اظهار داشت: بازیکنان ما با آغوش باز از ورود هیرو استقبال کرده‌اند و به من گفتند که تا پای جان حامی او خواهند بود.

 

در حالی که اکثر کارشناسان فوتبال اسپانیا از تصمیم روبیالس برای اخراج لوپتگی حمایت کردند، خاویر کلمنته، سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا یکی از آنهایی بوده است که از اقدام رئیس فدراسیون انتقاد و او را «شهرستانی کودن» توصیف کرده بود.

 

روبیالس در پاسخ به انتقاد کلمنته گفت: بسیاری از بازیکنان سابق تیم ملی از جمله ژاوی گفته‌‌اند که تصمیم ما درست بوده‌ است. کلمنته؟ بله من یک شهرستانی. من اهل شهرستان موتریل هستیم. اگر این‌طور باشد ما در اسپانیا ما 25 میلیون شهرستانی داریم.

نظر شما