شناسهٔ خبر: 26117075 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: شما نیوز | لینک خبر

ایران در کنار آلمان، انگلیس و تونس/ تیمی برای آینده

یکی از ویژگی‌های تیم کی‌روش در جام‌جهانی ۲۰۱۸ تعداد کم بازیکنان بالای ۳۱ سال در این تیم است.

صاحب‌خبر -

به گزارش شما نیوز ، یکی از معیارهای کی‌روش برای دعوت بازیکنان به جام‌جهانی روسیه معیار سن بود. اگرچه این معیار باعث حذف یکی، دو بازیکن خوب و محبوب شد و انتقادات زیادی را هم به دنبال داشت اما در نهایت حذف بازیکنان باتجربه‌تر باعث شده تا تیم ملی ایران یکی از جوان‌ترین تیم‌های حاضر در روسیه باشد.

اگر گذشتن از مرز ۳۰ سالگی و اضافه شدن به بازیکنان بالای ۳۱ سال را مرز افول یک بازیکن در نظر بگیریم، در زمینه تعداد بازیکنان بالای ۳۱ نیجریه و کره‌جنوبی با ۲ بازیکن بالای ۳۱ سال کمترین نماینده را در میان تیم‌های حاضر در روسیه دارد. بعد از این دو تیم، تیم ملی ایران در کنار آلمان، انگلیس، تونس و سنگال با سه بازیکن بالای ۳۱ سال قرار دارند. اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و پژمان منتظری این سه بازیکن هستند که البته نکته آنها این است که حساب چندانی روی حضور آنها در ترکیب اصلی نشده است و به احتمال زیاد حداقل دو نفر آن‌ها نیمکت ایران در این جام را تشکیل خواهند داد.

همین مساله باعث شده است تا اسکلت اصلی تیم ملی ایران یک تیم جوان باشد. تیمی که نه تنها می‌توان برای جام‌ملت‌های آسیا روی آنها حساب ویژه‌ای باز کرد که بیشتر آنها تا جام‌جهانی آینده هم می‌توانند ترکیب تیم ملی را به همین شکل حفظ کنند و البته با تجربه‌ای بیشتر تیم ملی ایران را تشکیل دهند. البته نکته مثبت این جوانان این است که اکثر آنها مانند جهانبخش و آزمون در کنار جوانی، تجربه بین‌المللی بسیار بالایی هم دارند که جوان بودنشان را به نقطه ضعفی برای تیم ملی تبدیل نکرده و بلکه یکی از نقاط مثبت ایران است.

 

 

برچسب‌ها:

نظر شما