شناسهٔ خبر: 26116848 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

افتتاحیه جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه، کوتاه ترین مراسم افتتاحیه

افتتاحيه 15 دقيقه اي جام جهاني فوتبال 2018 روسيه، کوتاه ترين مراسم افتتاحيه تاريخ لقب گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما از مسکو، بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال در حالی از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه عصر امروز در ورزشگاه لوژنیکی مسکو کلید خورد که مراسم رسمی گشایش جام بیست و یکم ، کمتر از ۱۵ دقیقه طول کشید. این کوتاه ترین زمان برای مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال در دوره های گذشته است.
مسئولان کمیته برگزاری جام جهانی فوتبال روسیه تاکنون توضیحی درباره علت برگزاری چنین مراسم ساده و کوتاهی ارائه نکردند. برخی مقامات فدراسیون فوتبال روسیه گفتند، با توجه به مقررات فیفا و ضرورت آماده شدن چمن ورزشگاه ، پیش از بازی افتتاحیه ، مراسم رسمی گشایش جام جهانی ، به ناچار باید کوتاه و مختصر برگزار می‌شد تا زمان ۴۵ دقیقه ای برای تمرین و گرم کردن بازیکنان دو تیم روسیه و عربستان ، که ساعت ۱۸ به وقت محلی برگزار می شود، مهیا باشد.
مراسم گشایش جام بیست و یکم با اجرای گروهی سرود جام جهانی ۲۰۱۸ به سرپرستی ویل اسمیت، نیکی جم و به خوانندگی اِرا استیفی آغاز شد.
در این مراسم همچنین، روبی ویلیامز و آییدا عاریف الله، گروه تئاتر اپرای وین و ستاره های دنیای فوتبال از جمله رونالدو برزیلی برنامه اجرا کردند. ولادیمیر پوتین رئيس جمهور روسیه ، اینفانتینو رئيس فدراسیون جهانی فوتبال و نیز سران و مقامات عالی‌رتبه سیاسی ۲۰ کشور جهان در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

نظر شما