شناسهٔ خبر: 26114458 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:

۲۵ درصد مدارس تهران نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در تهران ۶ هزار مدرسه وجود دارد که ۲۵ درصد آن نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهراله رخشانی‌مهر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دیدار با شهردار تهران با اظهار کرد: در تهران ۶ هزار مدرسه وجود دارد که ۲۵ درصد آن نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند.

وی ادامه داد: تهران به لحاظ برخورداری از سرانه فضای آموزشی، از میانگین کشوری که ۵.۱۸ متر مربع به ازای هر دانش آموز است، پایین‌تر است و جزو نیازمند‌ترین استان‌ها برای توسعه فضاهای آموزشی محسوب می‌شود؛ به همین دلیل بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس فرسوده و نیازمند، جزو اولویت‌های شهر تهران است. 

رخشانی‌مهر با اشاره به اهمیت مکان‌یابی صحیح، دقیق و علمی مدارس در مناطق مختلف کشور، گفت: این موضوع در شهر تهران از اهمیت  دو چندان برخوردار است که باید مدیریت شود؛ به طور مثال منطقه ۲۲ تهران با توجه به افزایش جمعیت، تا ۴ سال آینده به ۱۵۰ مدرسه نیاز دارد. 

وی با بیان اینکه به استفاده از تجربیات گذشتگان اعتقاد راسخ دارم، خاطر نشان ساخت: قطعاً ادامه راهکارهای مؤثر و مفید گذشتگان در گره‌گشایی مشکلات و توسعه فضاهای آموزشی کشور می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد. 

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از  تشکیل مرکز راهبردی جذب مشارکت‌های مردمی در سازمان نوسازی مدارس خبر داد و بر اهمیت آن تأکید کرد و افزود: قطعاً بدون مشارکت مردم و خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز، تأمین کمبودها در فضاهای آموزشی میسر نخواهد بود و اعتبارات دولتی به تنهایی کفاف نیازمندی‌ها را در این زمینه نمی‌کند. 

وی ضمن قدردانی از زحمات شهردار تهران در طول سالیان گذشته که ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور را برعهده داشت، اظهار کرد: اقدامات ارزشمند علمی همچون تهیه شناسنامه فنی فضا برای مدارس، هم اکنون نیز برای این سازمان اهمیت ویژه‌ای دارد. 
 
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در پایان به شهردار تهران پیشنهاد کرد برای تکریم ارزشمند خیرین مدرسه‌ساز یکی از میادین اصلی و یا خیابان‌های شهر تهران به نام این قشر مقدس نامگذاری شود.
انتهای پیام/

نظر شما