شناسهٔ خبر: 26110830 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

درمان بیماران پوستی روستاهای درمیان ادامه می یابد

محمد رحیم شهریاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از ویزیت 60 بیمار پوستی در روستاهای «ذکری» و « گل نی» شهرستان درمیان در اوایل خرداد ماه،

صاحب‌خبر - محمد رحیم شهریاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از ویزیت 60 بیمار پوستی در روستاهای «ذکری» و « گل نی» شهرستان درمیان در اوایل خرداد ماه، در فاز اول درمان، پزشکان داوطلب اعزامی به بررسی، درمان و آموزش اهالی روستاهای یاد شده پرداختند.
وی ادامه داد: در این مرحله کلاه آفتابی و داروهای مورد نیاز از قبیل کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده و پماد های مرتبط با بیماری را به طور رایگان در اختیارشان قرار دادند.
وی گفت: در فاز دوم اعزام کاروان سلامت، وضعیت بیماران پس از دوره اول درمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر نیازی به ادامه درمان بود بیماران به صورت کاملا رایگان ویزیت و داروهای مورد نیاز در اختیارشان قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه به همراه کاروان سلامت گروه های نیکوکاری جمعیت هلال احمر در این منطقه فعال خواهند شد، تصریح کرد: داوطلبان در این حوزه آموزش های بهداشت فردی را به روستاییان ارایه خواهند کرد و بسته های بهداشت فردی به صورت رایگان در اختیار روستاییان قرار می گیرد.
به گفته وی کاروان نیکوکاری هم اکنون در شهرستان نهبندان برای خدمت رسانی بهداشتی به مردم روستاهای حسین رستم، عباس آباد، سرخ کوه و چاه شور مستقر هستند که امیدواریم بتوانیم این خدمات را در تمام روستاهای محروم استان انجام دهیم.
وی در ادامه وزش بادهای موسمی با ذرات شن، آفتاب تند و نداشتن آگاهی ساکنان این منطقه نسبت به نحوه مراقبت پوست را از مهمترین دلایل این بیماری بیان کرد.
به گزارش ایرنا، شیوع بیماری های پوستی در روستا های ذکری و گل نی درمیان، چند وقتی است در فضای مجازی و پایگاه های خبری استان خبرساز شده است که استاندار خراسان جنوبی هم تیمی را برای بررسی وضعیت این مناطق به ریاست معاون عمرانی استانداری در اوایل هفته جاری اعزام کرد.
*3215 * 6054
انتهای پیام

نظر شما