شناسهٔ خبر: 26105208 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

بهادری:

نرخ مسکن بیشتر از نرخ تورم است/ ضرورت هدایت قیمت مسکن به مرز نرخ تورم

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت هدایت قیمت مسکن به مرز نرخ تورم، گفت: بازار مسکن از ماه های پایانی سال 96 تا کنون روند رو به رشدی را از حیث معاملات و همچنین قیمت تجربه کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدهادی بهادری با تاکید بر ضرورت هدایت قیمت مسکن به مرز نرخ تورم، افزود: در حال حاضر نرخ مسکن بیش از نرخ تورم است.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با ادامه روند فعلی و بی برنامگی دولت در حوزه مسکن فاصله قیمت مسکن و نرخ تورم بیشتر می شود، تصریح کرد: بزرگ شدن حباب نرخ مسکن به معنای کاهش قدرت خرید مردم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت برای ساماندهی بازار مسکن باید ورود جدی داشته باشد، گفت: برنامه های ارایه شده از سوی دولت در حوزه مسکن به ویژه در حوزه بازآفرینی شهری شفاف نبوده از این رو نمی توان در خصوص آینده این نوع طرح ها و تاثیرات احتمالی آن بر بازار مسکن اظهارنظر کرد.

بهادری با بیان اینکه فاکتورهای اقتصادی نشان می دهد که زمینه سرمایه گذاری در حوزه مسکن در هاله ای از ابهام قرار دارد، افزود: ادامه روند فعلی بازار مسکن را به مثابه سال گذشته به پیش خواهد برد.

وی با بیان اینکه پیش بینی وضعیت مسکن در سال جاری سخت است، تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی مسکن، سرمایه گذاری نیز بازارهای پر سود تر را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش ایسنا؛ این نماینده مردم در مجلس دهم، لازمه رونق بازار مسکن را افزایش ساخت و ساز خواند و افزود: دولت باید با شفاف سازی سیاست های خود در این حوزه مسکن را از بلاتکلیفی نجات دهد./

پایان پیام

برچسب‌ها:

نظر شما