شناسهٔ خبر: 26101324 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه اطلاعات | لینک خبر

مخالفت‌ استانداری‌ تهران با ‌نمایش بازی‌های جام جهانی در اماکن عمومی

صاحب‌خبر -
سرویس سیاسی – اجتماعی: معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران از امکان نمایش بازی‌های جام جهانی در اماکن ورزشی و سرپوشیده خبر داد و تاکید کرد: نمایش بازی‌ها دراماکن عمومی صلاح نیست و تاکنون امکان حضور بانوان مهیا نشده است.

محسن همدانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح امکان پخش بازی‌های جام جهانی در فضاهای عمومی گفت: شهرداری تهران در ابتدا درخواستی به استانداری تهران و شورای تأمین استان داده بود تا بتواند مجوز پخش بازی‌های جام جهانی را در اماکن عمومی و پارک‌ها را اخذ کند که بعدا با بررسی‌هایی که انجام شد هم ما و هم شهرداری تهران به این نتیجه رسیدیم که پخش این بازی‌ها در اماکن عمومی و پارک‌ها به صلاح نیست.‌

وی افزود: علت این نتیجه‌گیری ملاحظاتی بود که بیشتر در حوزه فرهنگی و اجتماعی مورد توجه قرار می‌گرفت، لذا در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این کار را انجام ندهیم.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران تاکید کرد: در مقابل پذیرفته شد که در اماکن ورزشی و سرپوشیده این امکان به وجود بیاید و در این مکان‌ها با گذاشتن نمایشگرهای بزرگ اجازه داده شود تا مردم وارد این محیط‌ها شوند. محیط‌هایی از جمله ورزشگاه آزادی تا بتوانند شور و هیجان آن فضا را تجربه کنند.

وی تاکید کرد: در این فضاها بازی‌ها در صفحه نمایشگرهای بزرگ پخش می‌شود و تاکنون هم این تصمیم گیری محقق شده است.

وی درباره حضور بانوان در این اماکن برای تماشای بازی‌های جام جهانی گفت: تا کنون این موضوع به طور کامل روشن نشده است چرا که برخی ملاحظات وجود دارد برای حضور بانوان، گفتگوها در این زمینه در حال انجام است اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.

قطعا بررسی‌ها در این باره ادامه دارد اما معیار استانداری تهران خارج از همه دستگاه‌های دیگر این است که اجازه دهیم فضای اجتماعی و شور و نشاط فرهنگی و ورزشی با رعایت همه موارد به وجود بیاید .‌همدانی تاکید کرد: قطعا نتیجه نهایی در این باره امروز به اطلاع عموم شهروندان می‌رسد.

برچسب‌ها:

نظر شما