شناسهٔ خبر: 26097951 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: رجا | لینک خبر

پنجمین توافق کره‌شمالی و آمریکا، روزنامه‌های زنجیره‌ای و باز هم جوگیری و ذوق‌زدگی

وقتی عاشقان هیلاری کلینتون برای ترامپ کف می‌زنند/ اصلاح‌طلبانی که روزی با تشبیه ایران به کره‌شمالی ارتزاق می‌کنند و روزی با غبطه خوردن به دیدار اون و ترامپ!

رسانه‌های زنجیره‌ای که گاه و بیگاه و با طعنه و تشبیه حکومت ایران به کره شمالی در صدد تخریب رقبای خود برمی‌آمدند، امروز به جایی رسیده‌اند که به رفتار کره شمالی آن هم در برابر «آمریکای ترامپ» غبطه می‌خورند!

صاحب‌خبر -

گروه سیاسی_رجانیوز: مروری بر روزنامه‌های اصلاح‌طلب و طرفدار دولت و نوع واکنش آنها به دیدار رئیس کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا درخور توجه و آموزنده است.

 

به گزارش رجانیوز این روزنامه‌ها که در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طرفداران پر و پا قرص هیلاری کلینتون بودند، امروز برای دیپلماسی ترامپ غش و ضعف می‌کنند، حتی اگر ترامپ بلافاصله پس از این دیدار گفته باشد: «احتمال دارد درباره این نشست اشتباه کرده باشم و شش ماه دیگر آن را قبول نداشته باشم. آنگاه بهانه‌ای برای برهم زدن توافق، پیدا خواهم کرد!».


این اتفاق را باید پایان رویای «آمریکای بد ترامپ» و «آمریکای خوب اوباما» قلمداد کرد و دانست که برای غرب‌زدگان داخلی اصل هضم شدن و برقراری رابطه با آمریکا مهم است چه با ترامپ و چه با اوباما! فحاشی این روزنامه‌ها به ترامپ هم صرفا مصرف داخلی دارد و چیزی بیشتر از یک سرپوش برای شکست برجام و فرار از پاسخگویی به افکار عمومی نیست!


رسانه‌های زنجیره‌ای که گاه و بیگاه و با طعنه و تشبیه حکومت ایران به کره شمالی در صدد تخریب رقبای خود برمی‌آمدند، امروز به جایی رسیده‌اند که به رفتار کره شمالی آن هم در برابر «آمریکای ترامپ» غبطه می‌خورند!

 

اصلاح‌طلبان به‌گونه‌ای به استقبال پنجمین توافق کره شمالی و آمریکا رفته‌اند و آن را دیداری تاریخی خوانده‌اند که گویی پیش از این چهار توافق وجود نداشته است که با بدعهدی روسای جمهور مختلف آمریکا ناکام مانده است. آمریکا و کره شمالی پیش از این در سالهای ۱۹۹۴، ۲۰۰۳، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ چهار توافق امضا کرده بودند که همگی با بدعهدی آمریکا به شکست انجامید.

 

با این وصف دیگر خیلی نمی‌توان امیدوار بود که رسانه‌های اصلاح‌طلبی که تجربه خسارت محض برجام را پیش رو دارند، از آن درس عبرتی بگیرند و احتمالا باید منتظر نسخه‌پیچی این روزنامه‌ها برای کوتاه آمدن جمهوری اسلامی در برابر چیزی که آنها «آمریکای ترامپ» می‌خوانند هم بود...

 

کما اینکه مدتی است جاده صاف کنی دشمن برای مذاکرات موشکی و منطقه‌ای را بر عهده گرفته‌اند!

نظر شما