شناسهٔ خبر: 26087027 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی:

اختیارات اتحادیه تاکسیرانی افزایش یافت

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری ها نمی رسند همه کارها را با یکدیگر انجام دهند؛ بنابراین لازم بود امورات مربوط به تصدی های مذکور این صنف به تاکسیرانی محول شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا؛ «مهرداد بائوج لاهوتی»، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح اصلاح قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون، درباره تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی شهر تهران زیر نظر شهرداری تهران گفت: تفکیک وظایف سیاستگذاری در بحث حمل و نقل درون شهری و تاکسیرانی مربوط به شهرداری بود که از این پس امورات خدماتی مربوط به این موضوع از جمله ایجاد تعمیرگاه، پیگیری امورات تاکسی‌رانی، تامین قطعات یدکی و بقیه امورات به اتحادیه تاکسیرانی محول شد.

وی در ادامه گفت: شهرداری ها باید وظایف مربوط به سیاست گذاری و نظارت بر تاکسیرانی ها را انجام دهند و وظیفه توزیع قطعات یدکی به اتحادیه ها سپرده شود.

او بیان کرد: از ابتدا تفکیک وظایف سازمان تاکسیرانی شهرداری‌ها و شرکت‌های تعاونی تاکسیرانی در مجلس مطرح شد. شهرداری ها  از این پس فقط وظیفه حمایت، هدایت و نظارت را خواهد داشت.

لاهوتی در پایان گفت: شهرداری ها نمی رسند همه کارها را با یکدیگر انجام دهند؛ بنابراین لازم بود امورات مربوط به تصدی های مذکور به تاکسیرانی محول شود.

نظر شما