شناسهٔ خبر: 25922748 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت 14 خرداد

امروز که رهبر معظم انقلاب پرچمدار آرمان های امام راحل است، بر ماست تا در میانه کارزار عظیم حاضر، پشتیبان آن کشتیبان باشیم تا به ساحل نجات رهنمون شویم.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت 14 خرداد بیانیه ای را صادر کردند.
 متن بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت 14 خرداد به شرح زیر است:


­بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَی نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا (سوره احزاب ؛ آیه ۲۳)
از مؤمنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند، بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و پیمان خود را دگرگون نکرده ‏اند.
بیست و نهمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، آزادمردی که رفتار علوی در جای جای زندگی او متجلی بود، فرصتی برای بازخوانی اندیشه های متعالی معمار کبیر انقلاب اسلامی برای تداوم راه اوست.
امام خمینی (ره) جوانان را مؤلفه ای اساسی در تحقق انقلاب اسلامی و نیز تداوم و استمرار آن و سرمایه اجتماعی عظیمی می دانست؛ امید او برای استمرار حرکت الهی انقلاب به جوانان بود و توصیه می کرد جوانان با تهذیب نفس و اخلاص، مطالعات خود در زمینه احکام اسلام و مبانی نورانی قرآن را توسعه داده، اسلام واقعی را بشناسند و بشناسانند.
امروز هم پیام امام راحل در پیش روی جوانان ایرانی قرار دارد که « قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ، تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید»، «بکوشید و خود به احکام اسلام عمل کنید و دیگران را وادار به عمل کنید و پرده های ضخیمی که کجروان بر چهره نورانی اسلام افکنده اند برطرف کنید.» و «از اختلاف کلمه و تفرقه و هواهای نفسانی که رأس همه فسادهاست احتراز کنید و به خداوند تبارک و تعالی روی نیاز آورید که شما را در این راه هدایت فرماید».
امروز ایران اسلامی تا تحقق اهداف عالی انقلاب اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی فاصله بسیار دارد. از سویی موانع خارجی و از سوی دیگر موانع داخلی، دست به دست هم داده تا سد راهی شوند که رهبر کبیر انقلاب اسلامی آغازگر آن بود.
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا که از آغاز شکل گیری خود از نصایح و پیام های ژرف و پرمهر آن عالم مجاهد بهره مند بوده است، اینک در بیست و نهمین سالگرد رحلت امام مهربانی ها، وصایای حکیمانه ایشان را سرلوحه اعمال و اقدامات خود دانسته و اعضای خود در سراسر اروپا را به حفظ و تقویت اصالت اسلامی و انقلابی خود و پرهیز از انحراف از خط امام (ره) فرامی خواند. امروز که رهبر معظم انقلاب پرچمدار آرمان های امام راحل است، بر ماست تا در میانه کارزار عظیم حاضر، پشتیبان آن کشتیبان باشیم تا به ساحل نجات رهنمون شویم.

نظر شما