شناسهٔ خبر: 25922701 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بیانیه ‌اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا به مناسبت ۱۴ خرداد

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه‌ای تاکید کرد: سالگرد رحلت امام (ره) فرصتی برای بازخوانی اندیشه‌های متعالی معمار کبیر انقلاب برای تداوم راه اوست.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه‌ای به مناسب بیست و نهمین سالگرد رحلت امام‌خمینی(ره) تاکید کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا که از آغاز شکل‌گیری خود از نصایح و پیام‌های ژرف و پرمهر آن عالم مجاهد بهره‌مند بوده است، اینک در بیست و نهمین سالگرد رحلت امام مهربانی‌ها، وصایای حکیمانه ایشان را سرلوحه اعمال و اقدامات خود می‌داند.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

بیست و نهمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، آزادمردی که رفتار علوی در جای جای زندگی او متجلی بود، فرصتی برای بازخوانی اندیشه‌های متعالی معمار کبیر انقلاب اسلامی برای تداوم راه اوست.

امام‌خمینی (ره) جوانان را مؤلفه‌ای اساسی در تحقق انقلاب اسلامی و نیز تداوم و استمرار آن و سرمایه اجتماعی عظیمی می‌دانست؛ امید او برای استمرار حرکت الهی انقلاب به جوانان بود و توصیه می‌کرد جوانان با تهذیب نفس و اخلاص، مطالعات خود در زمینه احکام اسلام و مبانى نورانى قرآن را توسعه داده، اسلام واقعى را بشناسند و بشناسانند.

امروز هم پیام امام راحل در پیش روی جوانان ایرانی قرار دارد که « قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ، تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید»، «...بکوشید و خود به احکام اسلام عمل کنید و دیگران را وادار به عمل کنید و پرده‌های ضخیمی که کج‌روان بر چهره نورانی اسلام افکنده اند برطرف کنید.» و «از اختلاف کلمه و تفرقه و هواهای نفسانی که رأس همه فسادهاست احتراز کنید و به خداوند تبارک و تعالی روی نیاز آورید که شما را در این راه هدایت فرماید».

امروز ایران اسلامی تا تحقق اهداف عالی انقلاب اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی فاصله بسیار دارد. از سویی موانع خارجی و از سوی دیگر موانع داخلی، دست به دست هم داده تا سد راهی شوند که رهبرکبیر انقلاب اسلامی آغازگر آن بود.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا که از آغاز شکل‌گیری خود از نصایح و پیام‌های ژرف و پرمهر آن عالم مجاهد بهره‌مند بوده است، اینک در بیست و نهمین سالگرد رحلت امام مهربانی‌ها، وصایای حکیمانه ایشان را سرلوحه اعمال و اقدامات خود دانسته و اعضای خود در سراسر اروپا را به حفظ و تقویت اصالت اسلامی و انقلابی خود و پرهیز از انحراف از خط امام (ره) فرامی‌خواند.

امروز که رهبر معظم انقلاب پرچمدار آرمانهای امام راحل است، بر ماست تا در میانه کارزار عظیم حاضر، پشتیبان آن کشتیبان باشیم تا به ساحل نجات رهنمون شویم.

انتهای پیام/

نظر شما