شناسهٔ خبر: 25922652 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

رشت| حرکت در مسیر تقوا تحول عظیمی در زندگی انسان ایجاد می‌کند

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه حرکت در مسیر تقوا تحول عظیمی در زندگی انسان ایجاد می‌کند، گفت: یکی از ویژگی‌ها و هنرهای امام خمینی(ره) این بود که ثابت کرد حکومت منافاتی با دیانت ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین امروز در نشست بررسی سیره و زندگی امام خمینی(ره) در رشت اظهار داشت: سیره معصومان سیره‌ای روشن برای هدایت‌انسان‌ها است.

امام جمعه بندرانزلی ابعاد سیره امام خمینی(ره) را بسیار وسیع و گسترده دانست و عنوان داشت: خداوند متعال قرآن را وسیله‌ای برای هدایت انسان معرفی کرده زیرا دستورات روشنی برای زندگی انسان در آن قرار دارد.

شمس‌الدین با تاکید بر اینکه هر انسان مومنی می‌بایست سبک زندگی خود را براساس آیات قرآن کریم تنظیم کند تصریح کرد: سبک زندگی تمامی معصومان براساس آیات قرآن تنظیم شده است.

وی مهم‌ترین وظیفه پیامبراکرم(ص) را آشنا کردن مردم با قرآن کریم و مفاهیم آن دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته در این زمینه این است که پیامبراکرم(ص) خودش به قرآن و دین ایمان داشت.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه ایمان پیامبراکرم(ص) زمینه موفقیت او را فراهم کرد ابراز داشت: سوره شمس سوره‌ای با موضوع تزکیه نفس است که باید به آن توجه شود.

شمس‌الدین فلسفه وجود ماه مبارک رمضان را تزکیه نفس دانست و خاطرنشان کرد: تهذیب نفس باید نخستین اولویت زندگی مردم باشد اما متاسفانه امروز همه کارهای ما اصل هستند اما تهذیب نفس به فرع تبدیل شده است.

وی عبادت الهی را وسیله‌ای برای رشد و ترقی نفس انسان دانست و تصریح کرد: امام خمینی(ره) در ماه مبارک رمضان ملاقات نداشتند و فقط مشغول عبادت، ذکر و دعا بودند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه حرکت در مسیر تقوا تحول عظیمی در زندگی انسان ایجاد می‌کند اظهار داشت: امام خمینی(ره) با روحیه دینی خودشان حکمت و حکومت را در اختیار گرفتند.

شمس‌الدین با اعلام اینکه امام خمینی(ره) به همه نشان داد که راه رسیدن به سعادت توجه به تزکیه نفس است خاطرنشان کرد: رهبری امام راحل هیچ تغییری در سبک زندگی دینی ایشان ایجاد نکرد.

وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین حضرت علی(ع) تصریح کرد: اگر کسی بخواهد در جامعه اسلامی به جایگاه و منصبی برسد ابتدا باید به مسئله خودسازی و تهذیب نفس توجه کند زیرا در غیر این صورت شکست می‌خورد.

امام جمعه بندرانزلی تهذیب نفس را اصل اساسی خلقت انسان دانست و ابراز داشت: یکی از ویژگی‌ها و هنرهای امام خمینی(ره) این بود که ثابت کردند حکومت منافاتی با دیانت ندارد.

شمس‌الدین با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری ما پس از پیامبراکرم(ص) و اهل‌بیت نمی‌توانیم انسانی مانند امام خمینی(ره) پیدا کنیم عنوان داشت: امام راحل به جایگاهی رسیده بودند که مردم با دیدن ایشان می‌توانستند شخصیت پیامبراکرم(ص) تا حدودی بشناسند.

وی با اشاره به سبک زندگی ساده امیرالمومنین حضرت علی(ع) خاطرنشان کرد: شاید زندگی ساده حضرت علی(ع) برای بسیاری از مردم قابل باور نبود اما سبک زندگی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری این مسئله را به تصویر کشید.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری نه تنها از بیت‌المال استفاده نکرده بلکه از نذورات مردمی که برایشان ارسال می‌شود نیز استفاده نمی‌کنند افزود: چیزی که به کارهای ما ارزش می‌دهد این است که در نظامی اسلامی و در راه خدا کار می‌کنیم.

شمس‌الدین با اعلام اینکه سیر الی الله امام خمینی(ره) یک لحظه در طول زندگی متوقف نشد خاطرنشان کرد: به گواه نزدیکان امام راحل روحیات معنوی ایشان هر سال پیشرفت می‌کرد.

وی ایمان و تزکیه نفس امام خمینی(ره) را عامل پذیرش سخنان ایشان توسط مردم دانست و ابراز داشت: حضور گسترده مردم در تشییع پیکر امام راحل و همچنین شرکت در مراسمات سالگرد ایشان نشان دهنده نقش ایمان در محبوبیت و مقبولیت ایشان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: شناخت سیره امام خمینی(ره) کمک می‌کند تا تحلیل دقیق‌تری نسبت به مسائل سیاسی روز جهان داشته باشیم.

هادی نوری با بیان اینکه شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" اصلی‌ترین شعار انقلاب اسلامی است عنوان داشت: هدف انقلاب اسلامی این بود که ما بدون وابستگی به ابرقدرت‌ها به شکل مستقل کشورمان را اداره کنیم.

وی انقلاب اسلامی ایران را الگویی برای کشورهای آزادی‌طلب دانست و خاطرنشان کرد: امروز همه کشورهای جهان در یک تقسیم کار بین‌المللی قرار دارند که برخی از آن‌ها کشورهای مرکزی، برخی پیرامونی و برخی نیمه پیرامونی هستند.

نوری با تاکید بر اینکه امروز کشورهای ابرقدرت سیاست‌های اصلی جهان را تنظیم می‌کنند تصریح کرد: انقلاب اسلامی با این هدف آمد که ایران از جمع کشورهای پیرامونی خارج شده و به کشوری نیمه پیرامونی تبدیل شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش هستند تا از قدرتمند شدن ایران اسلامی جلوگیری کنند عنوان داشت: جلوگیری از قدرتمند شدن ایران اسلامی از سال 1970 توسط آمریکا پی‌ریزی شده است.

وی نظام جمهوری اسلامی را نظامی منعطف دانست و خاطرنشان کرد: کشور ما کشوری است که طی 500 سال گذشته به هیچ کشوری تجاوز نکرده اما بارها مورد ظلم قرارگرفته است.

نوری با اعلام اینکه جمهوری اسلامی قبل از برجام به عنوان کشوری خطرناک در جهان شناخته می‌شد تصریح کرد: برجام و درایت مقام معظم رهبری سبب شد تا امروز همه کشورهای جهان علیه آمریکا اجماع کنند.

وی با اعلام اینکه امروز آمریکا در یک انزوای شدید به سر می‌برد خاطرنشان کرد: این مسئله نشان می‌دهد که برجام اقدامی هوشمندانه بود که سبب شد ما با مذاکره و بدون عقب‌نشینی از مواضعمان به اهدافمان دست پیدا کنیم.

نوری با تاکید بر لزوم حفظ وحدت داخلی عنوان داشت: رقابت سیاسی موجود در کشور ما امری است که سبب پیشرفت کشور می‌شود اما همه ما باید در سایه قانون و تحت فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای حفظ امنیت ملی قدم برداریم.

انتهای پیام/ش

نظر شما