شناسهٔ خبر: 25864229 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: رکنا | لینک خبر

طرح ویژه ماه مبارک مضان پلیس راهور از فردا اجرایی می‌شود

رکنا: رییس پلیس راهور ناجا در تشریح برنامه‌های پلیس راهور برای ماه مبارک رمضان گفت :طرح ویژه ماه مبارک مضان پلیس راهور از فردا اجرایی می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش رکنا، سردار تقی مهری با اشاره به کاهش ۱۱ درصدی تصادفات در ماه رمضان سال گذشته گفت: رانندگی مساله حق الناس است رانندگان در ماه رمضان بیشتر رعایت کنند. حدود ۴۹ درصد تصادفات در ماه رمضان بین ساعات ۱۶ تا ۲۴ بوده است چرا که عجله و شتاب در این ساعات بیشتر است
وی در ادامه با توصیه به راننده گفت: رانندگان در نزدیکی افطار از عجله و شتاب خودداری کنند.
رییس پلیس Police راهور ناجا با اشاره به اینکه پلیس راهور ناجا همچون سنوات گذشته اقدام به اجرای طرح های ویژه برای استقبال از ماه رمضان می کن تصریح کرد :پلیس راهور ناجا طرح ویژه ماه مبارک مضان را پیش بینی کرده است،ماموران پلیس راهور و پلیس راه در ایام سحر و افطار در آماده باش کامل هستند
مهری افزود :طرح ویژه امور انتظامی - ترافیکی برای مراسمات ماه رمضان بویژه ایالی قدر اجرا می‌شود؛ همچنین طرح ویژه ترافیکی سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) نیز در ماه رمضان اجرا است. در تهران یک ساعت زمان اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد کاهش می‌یابد و هر ۲ طرح از ۶:۳۰ تا ۱۸ اجرا می‌شود.
رییس پلیس راهور ناجا گفت: روند تردد شهروندان در ماه رمضان تغییر می کند لذا مردم پس از صرف سحری حتما استراحت کرده و سپس مسافرت خود را آغاز کنند. افراد که دچار بیماری خاص هستند سعی کنند در ساعات نزدیکی افطار تردد نکنند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین ترافیک را قبل از اذان مغرب داریم، افزود :عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و عجله و شتاب عامل ۷۰ درصد تصادفات ماه رمضان پارسال بوده است. افرادی که در سطح معابر در ایام ماه رمضان اقدام به روزه خواری کنند به مراجع قضایی معرفی می شوند.

 

 

نظر شما