شناسهٔ خبر: 25763039 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تظاهرات در شمال شرق سوریه در محکومیت حضور نظامیان ترکیه در شهر عفرین

صد‌ها شهروند کُرد ساکن شهر «قاشملی» سوریه روز شنبه در اعتراض به حضور نظامیان ترکیه در شهر عفرین، تظاهرات کردند.

صاحب‌خبر -

تظاهرات در شمال شرق سوریه در محکومیت حضور نظامیان ترکیه در شهر عفرینبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدها شهروند کُرد سوریه در اعتراض به حضور نظامیان ترکیه در شهر عفرین در شمال سوریه، روز شنبه در شهر قامشلی در شمال شرق این کشور، تظاهرات کردند.

تظاهرات روز شنبه در شهر قامشلی پس از فراخوان مسئولان منطقه خودمختار کردستان سوریه برای برگزاری تظاهرات در سراسر جهان در محکومیت حضور نظامی ترکیه در عفرین برگزار شد. نیروهای امنیتی ترکیه با همکاری گروه‌های معارض سوری حامی آنکارا در ماه مارس گذشته و پس از دو ماه درگیری شدید با نیروهای موسوم به (ی پ گ)، شهر عفرین را در کنترل خود درآوردند. در این درگیری ها، ده ها هزار غیرنظامی ساکن شهر عفرین آواره و بی خانمان شدند.

تظاهرکنندگان مرد و زن روز شنبه با حضور در خیابان های شهر قامشلی مرکز استان الحسکه، تلاش آنکارا برای ایجاد تغییر هدفمند در بافت جمعیتی شهر عفرین را محکوم کردند. گروه‌های تروریستی طرفدار ترکیه در روزهای گذشته کمک کردند تا هزاران آواره سوری و اهالی منطقه غوطه شرقی نزدیک دمشق به منطقه عفرین وارد شوند و این افراد در خانه ها و اردوگاه هایی که برای آنان تخصیص یافته بود، ساکن شدند.

تظاهرکنندگان در شهر قامشلی، تصاویر غیرنظامیانی را که در تهاجم ارتش ترکیه به شهر عفرین کشته شدند، در دست داشتند و شعارهایی علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه -از قبیل «اردوغان قاتل»- سر دادند.

یک جوان کرد 38 ساله به نام غسان جولی از میان تظاهرکنندگان به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت آنچه که در عفرین رخ می دهد فاجعه است. وی افزود مردم ما را آواره می کنند و به جای آنان مزدورانی که از مناطق و استان های دیگر سوری تخلیه شدند، ساکن می شوند. یک تظاهرکننده دیگر به نام بهیه حسن 45 ساله گفت: «کشتن و ربودن مردم ما کافی است و کشتار کودکان و زنان را متوقف کنید و این کارها را هرگز نمی پذیریم».
انتهای پیام/

تظاهرات در شمال سوریه در اعتراض به اشغال عفرین توسط نیروهای ترکیه

برچسب‌ها:

نظر شما