شناسهٔ خبر: 25731913 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: قدسنا | لینک خبر

در پی حضور سرکنسول آمریکا؛

مقامات ارشد فتح نشست افتتاحیه شورای مرکزی ساف را تحریم کردند

شمار زیادی از مقامات ارشد فتح از جمله دبیرکل های منطقه ای این جنبش فلسطینی در کرانه باختری در اعتراض به حضور سرکنسول آمریکا، روز نخست نشست شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین را در رام الله تحریم کردند.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از فلسطین الان، شمار زیادی از مقامات ارشد فتح از جمله دبیرکل های منطقه ای این جنبش فلسطینی در کرانه باختری در اعتراض به حضور سرکنسول آمریکا، روز نخست نشست شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین را در رام الله تحریم کردند.


«جهاد رمضان» دبیرکل جنبش فتح در استان نابلس در این باره بیان داشت: این تصمیم پس از نشست ها و رایزنی هایی که میان مقامات ارشد انجام شد اتخاذ شد تا طی آن پیامی واضح و آشکار به سرکنسول آمریکا داده شود.


از سوی دیگر، «جمال محیسن» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد که با توجه به مشارکت سرکنسول آمریکا در نشست شورای مرکزی ساف، در این نشست حضور نخواهد داشت.


دعوت سران جنبش فتح از سرکنسول آمریکا برای شرکت در بیست و هشتمین دوره نشست شورای مرکزی سازمان آزدایبخش فلسطین در رام الله، موجبات انتقاد شدید گروههای فلسطینی را به وجود آورد به ویژه اینکه، همین نشست در واکنش به شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دولت آمریکا برگزار می شود.


نشست شورای مرکزی ساف با عنوان قدس پایتخت ابدی فلسطین در رام الله که از روز گذشته آغاز شد، امروز به پایان خواهد رسید. پیش از حماس و جهاد اسلامی اعلام کرده بودند که در این نشست حضور نمی یابند و خواستار اتخاذ مواضع جدی از سوی ساف در اعلام پایان توافق اسلو، توقف همکاری امنیتی با اشغالگران و لغو به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هستند.


انتهای پیام/م.ت/22

نظر شما