شناسهٔ خبر: 25722452 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرنامه دانشجویان ایران | لینک خبر

زمان دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی

صاحب‌خبر -

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که هفته آینده سرنوشت دیدار وی با "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در تاریخ 12 ژوئن مشخص خواهد شد.

وی که در کاخ سفید و پیش از سوار شدن بر بالگرد مارین وان با خبرنگاران صحبت می کرد گفت: یک روزی گفت و گوها با کره شمالی اتفاق خواهد بود و اگر در 12 ژوئن باشد خیلی خوب خواهد بود.

ترامپ روز سه شنبه و در جریان دیدار با "مون جائه" رئیس جمهور کره جنوبی درباره امکان برگزار شدن دیدار وی با رهبر کره شمالی در روز 12 ژوئن ابراز تردید کرد.

پیش از این "مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا در نشست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا که درباره اولویت‌های بودجه وزارت خارجه برگزار شد درباره دیدار آتی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون گفت که برگزاری این دیدار بستگی به رهبر کره شمالی دارد.

پامپئو گفت: رویکرد ما تا زمانی که کره شمالی گام‌های ملموسی به سوی خلع سلاح کامل و قابل تایید شبه جزیره کره بردارد، تغییر نخواهد کرد.

ترامپ و کیم قرار است 12 ژوئن (22 خرداد) در سنگاپور دیدار کنند، ملاقاتی که به دلیل لفاظی‌های دو طرف در روزهای اخیر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

نظر شما