شناسهٔ خبر: 25720348 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

پاشازاده:

کی‌روش با تفکر حسینی و غفوری را کنار گذاشت

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: کارلوس کی‌روش برای کنار گذاشتن بازیکنانی مثل سیدجلال حسینی و وریا غفوری تمامی جوانب را در نظر گرفته است.

صاحب‌خبر -

وب سایت نود: مهدی پاشازاده در مورد خط خوردن وریا غفوری و سیدجلال حسینی از تیم ملی و اینکه چهار بازیکن در فهرست استندبای قرار گرفته‌اند، گفت: در گذشته هم شاهد بودیم که وقتی چنین لیست‌هایی اعلام می‌شد حرف و حدیث‌هایی به وجود می‌آمد. ما باید به تصمیم کی‌روش احترام بگذاریم و حتماً افکار زیادی پشت تصمیمات این مربی بوده است. مطمئناً او بازیکنانی مثل وریا و سیدجلال را با تفکر و ایده‌هایی که در ذهن داشته کنار گذاشته است و باید در نظر گرفت که انتخاب لیست تیم ملی فقط انتخابات نیست بلکه یک کار ورزشی است که اعضای کادر فنی همه جوانب را در نظر می‌گیرند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: من هم فکر می‌کردم سیدجلال و غفوری در لیست نهایی باشند، ولی شما باید این را در نظر بگیرید که ما به تورنمنتی می‌رویم که فقط سه بازی داریم. ما به جنگی می‌رویم که در آن فقط سه جان داریم. جام جهانی با لیگ برتر زمین تا آسمان فرق می‌کند و حتماً کی‌روش برای این سه بازی برنامه‌هایی دارد که چنین تصمیماتی را گرفته است.

پاشازاده در خصوص اینکه بسیاری از کارشناسان و مربیان دلایل کی‌روش را در خط خوردن این دو بازیکن قانع‌کننده ندانسته‌اند، تصریح کرد: منتقدان می‌توانند مخالف باشند و دلیلی ندارد که حتماً با کی‌روش موافق باشند و این هم جزئی از فوتبال است. من اگر در لیگ برتر بودم قطعاً وریا را انتخاب می‌کردم، ولی در جام جهانی شاید قدرت بدنی یا برخی چیز‌های دیگر اولویت نباشد و هر مربی فاکتور‌های خاص خودش را دارد. شما دیدید که نادر محمدخانی در جام جهانی فرانسه سه بازی انجام داد که عملکرد خوبی داشت، اما بعد از آن در لیگ خواهان زیادی نداشت.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران د. ر. خاتمه تصریح کرد: نگرش‌ها متفاوت است و مطمئناً اعضای کادر فنی تیم ملی برای کنار گذاشتن بازیکنان خیلی از مسائل را در نظر گرفته‌اند. غفوری فصل گذشته خیلی خوب بود، ولی کی‌روش طور دیگری فکر کرده و باید منتظر ماند و دید که تصمیمات او چه شرایطی را ایجاد خواهد کرد. شاید بازی با ترکیه تا حدودی عیار تیم ملی را مشخص کند. البته امیدوارم آن‌ها با تیم اصلی بازی کنند.

نظر شما