شناسهٔ خبر: 25699580 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

جایگزین فرمانده ناتو در افغانستان تعیین شد

یک نشریه آمریکایی خبر داد که ترامپ ژنرال «اسکات میلر» رئیس فرماندهی عملیات ویژه آمریکا را به عنوان جایگزین ژنرال «نیکلسون» به فرماندهی نیرو‌های آمریکایی و ناتو در افغانستان انتخاب کرده است.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری تسنیم: مقامات ارشد ارتش آمریکا به «وال استریت ژورنال» گفتند که ژنرال «اسکات میلر» پس از دو سال ریاست فرماندهی عملیات ویژه ارتش آمریکا به عنوان جایگزین ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان معرفی خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تا اعلام رسمی جایگزینی ژنرال میلر از اظهارنظر درباره این تصمیم ترامپ خودداری کرد.

میلر به عنوان فرمانده عملیات ویژه آمریکا فرماندهی شماری از سری‌ترین عملیات ارتش این کشور از جمله حملات پهپادی و یگان‌های ویژه و تیم ششم تفنگداران دریایی آمریکا را نیز بر عهده داشته است.

تعیین میلر به عنوان فرمانده جدید نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که با وجود اعزام چند هزار نظامی بیشتر آمریکایی به افغانستان طالبان مناطق زیادی را تحت کنترل و نفوذ خود دارد.

گفتنی است که رئیس جمهور آمریکا پیش از اعلام استراتژی خود برای افغانستان تصریح کرده بود که آمریکا در این کشور در حال شکست قرار دارد و خواستار برکناری نیکلسون و انتصاب فرمانده جدید نظامی در افغانستان شده بود.

لازم به ذکر است که میلر پیش از این نیز سابقه حضور در افغانستان، عراق و سومالی را نیز داشته است.

نظر شما