شناسهٔ خبر: 25699060 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه دنیای اقتصاد | لینک خبر

پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان مشخص شد

ایسنا : تحقیقات نشان داد در ماه مارس سال‌جاری میلادی، آی‌فون ۱۰، آی‌فون ۸ پلاس و شیائومی ردمی آ ۵ در فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان جای گرفته‌اند. موسسه تحقیقاتی کانترگوینت به‌تازگی فهرستی از پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند و پرچمداران شرکت‌های تکنولوژی مختلف در جهان را منتشر کرده است که بر اساس این لیست، آی‌فون ۱۰ از لحاظ میزان فروش جهانی در صدر این جدول قرار گرفته است. این پرچمدار شگفت‌انگیز که هنگام رونمایی توسط اپل، آی‌فون‌ایکس نام داشت، توانسته است سهم خود را به ۵/ ۳ درصد از فروش جهانی برساند.

صاحب‌خبر -

جالب اینجاست که مقام دوم پرفروش‌ترین گوشی هوشمند نیز در دستان اپل قرار دارد و آی‌فون ۸ پلاس توانسته ۳/ ۲ درصد از فروش جهانی را نیز از آنِ خود کند. بسیاری از تحلیلگران و کاربران انتظار داشتند که حداقل مقام سوم برای یک شرکت کره‌ای همچون سامسونگ باشد اما برخلاف تمامی انتظارها، یک شرکت چینی تازه تاسیس به نام شیائومی که در سال‌های اخیر توانسته جا پای مستحکمی برای خود ایجاد کند، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. گوشی هوشمند شیائومی ردمی آ ۵ (Redmi۵A) با کسب ۸/ ۱ درصد از فروش جهانی توانست از رقبای کره‌ای و قدرتمند خود نیز پیشی بگیرد. هرچند که شیائومی با شرکت هموطن خود یعنی اوپو آ ۸۳ با همین درصد فروش در کنار شیائومی ایستاده است.

پرچمداران گلکسی اس۹ و گلکسی اس۹ پلاس نیز در رتبه‌های پنجم و ششم با اختصاص سهمی معادل ۶/ ۱ درصد از فروش جهانی جای گرفته‌اند. آی‌فون ۷ و ۸ با اختصاص ۶/ ۱ و ۴/ ۱ درصد و همچنین گلکسی جی۷ پرو و آی‌فون ۶ نیز با ۴/ ۱ درصد و ۲/ ۱ درصد به ترتیب در رتبه‌های هفتم، هشتم، نهم و دهم این جدول ایستاده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر هم ذکر شده بود، تولیدکنندگان گوشی هوشمند و شرکت‌های چینی فعال در این حوزه سال‌هاست که عزم خود را برای رقابت با رقبای قدرتمند خود همچون سامسونگ، ال‌جی و اپل جزم کرده‌اند تا بتوانند سهم فروش خود را در بازارهای جهانی افزایش داده و نام و برند شرکت خود را توسعه و بهبود بخشند.

نظر شما