شناسهٔ خبر: 25687111 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه | لینک خبر

حاج‌رضایی: دلایل کی‌روش متقاعدکننده نبود، برای او متأسفم

پیشکسوت فوتبال کشورمان تأکید کرد که دلایل سرمربی تیم ملی برای خط خوردن وریا غفوری و سیدجلال حسینی متقاعد کننده نبوده است.

صاحب‌خبر -
 امیر حاج‌رضایی درباره لیست نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی و انتقادهایی که به خط خوردن وریا غفوری و سیدجلال حسینی می‌شود، اظهار داشت: ادله سرمربی تیم ملی برای خط زدن غفوری و حسینی را خواندم. برای من، آنچه در مورد این دو بازیکن عنوان کرد، متقاعدکننده نبود. اصلی در فوتبال هست که سرمربی حق دارد بازیکنانش را انتخاب کند و کسی هم نمی‌تواند مداخله کرده یا فهرست را تغییر دهد، اما جامعه این حق را دارد که نقد کرده و پرسش‌هایی را مطرح کند. جامعه فوتبال حق دخالت ندارد، اما می‌تواند نقد کند.

به گزارش نامه نیوز ، وی افزود: دو بازیکن (غفوری و حسینی) مدنظر جامعه فوتبال قرار گرفتند و سرمربی تیم ملی هم در مورد خط خوردن‌شان صحبت کرد که از نظر من متقاعدکننده نبود. تصمیمی که گرفته شد، عادلانه نبود. متأسفانه این تصمیم اجرایی شده و تیم ملی هم در ترکیه به سر می‌برد. مثل دهه‌های گذشته و هر روز برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم، اما از اینکه دو بازیکن برتر فوتبال ایران با دلایل غیرمستدل سرمربی خط خوردند، حس خوبی ندارم. من در دوره‌ای فوتبال بازی کرده‌ام و می‌دانم چه به آنها می‌گذرد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: برخی مواقع اتفاقاتی رخ می‌دهد که کسی نمی‌تواند تغییرش بدهد. شما باید فوتبال بازی می‌کردید و می‌دیدید که حرف غیرعادلانه چقدر می‌تواند به بازیکن آسیب برساند. سرمربی نمی‌توانست ۳۵ بازیکن با خود به جام جهانی ببرد. ۱۱ بازیکن خط خوردند، اما جامعه نسبت به این دو نفر حساسیت نشان داد. چرا؟ چون بیدار است و همه چیز را دیده و نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد. چرا در مورد بقیه کسی صحبت نمی‌کنند؟

حاج‌رضایی ادامه داد: ورزش آدم تربیت می‌کند، اما این نوع انتخاب ویران کردن آدم است و هضمش خیلی سخت. پس از انتخاب لیست تیم ملی، می‌دانستم باید پاسخگوی سؤالاتی در خصوص لیست تیم ملی باشم، به همین دلیل تعمداً دو سه روز اول به سؤالات پاسخ ندادم، چون روحیه مناسبی برای پاسخگویی نداشتم. مواظب شأن و منزلت خودم بودم تا جملاتی از دهانم بیرون نیاید و بعدها به من خدشه‌ای وارد کند. الان این جمله را می‌گویم که برای این سرمربی (کی‌روش) متأسفم.

«ما دو بازیکن را تخریب کردیم، در صورتی که حق‌شان حضور در تیم ملی بود»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: مردم این تیم ملی را دوست دارند و پای باخت‌شان هم می‌ایستند. آنها عاشق فوتبال هستند. کسانی که اکنون دور و بر تیم ملی هستند، در یک رفاه خوب به سر می‌برند. متولیان فوتبال قبول کرده‌اند که همه چیز را در اختیار او (کی‌روش) قرار دهند. دو صباح دیگر او می‌رود و ما می‌مانیم و تیم ملی وطن‌مان. ما تیم ملی‌مان را دوست داریم، چه پیروز شود، چه شکست بخورد، اما اینهایی که حق را باطل می‌کنند، دوست نداریم. نمی‌دانم چطور تسلای خاطر این دو بازیکن هموطنم شوم که به ناحق خط خوردند.

نظر شما