شناسهٔ خبر: 25649118 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

تل‌آویو دنبال ترور کدام یک از اعضای گردان‌های «القسام» است؟

رسانه‌های رژیم صهیونیستی با انتشار لیستی از اعضای شاخه نظامی حماس اعلام کردند این افراد در اولویت ترور توسط تل‌آویو قرار دارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه «عربی 21» به نقل از رسانه‌های اسرائیلی لیستی را منتشر و اعلام کرد، افراد ذکر شده که از گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس هستند، در نوبت ترور از سوی رژیم صهیونیستی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، اسامی افرادی که در این لیست آمده، به ترتیب زیر است:

محمد الضیف: فرمانده کل گردان‌های القسام که از چند بار سوءقصد جان سالم به در برده، آخرین بار آن مربوط جنگ 2014 علیه نوار غزه است که همسر و پسر الضیف در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به شهادت رسیدند اما خود وی نجات یافت.

مروان عیسی: معاون محمد الضیف. رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند او همان کسی است که طرح تونل‌ها را برای حماس مطرح و بین شاخه نظامی حماس و ایران ارتباط برقرار کرده و علاوه بر آن یگان کماندوهای القسام را تاسیس کرده است.
احمد الغندور: مسئول تیپ شمال در نوار غزه که چند بار از ترور نجات پیدا کرده است.

ایمن نوفل: فرمانده تیپ میانی در نوار غزه که از نیروهای زبده القسام است.

رائد سعد: فرمانده یگان غزه که «شاباک» (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل) می‌گوید او مسئول ارتقای موشک‌های حماس با کمک عناصر ترکیه است.

محمد السنوار: فرمانده تیپ خانیونس که از دهه 90 در گردان‌های القسام فعالیت دارد و صهیونیست‌ها او را از خطرناک‌ترین افراد تحت تعقیب می‌دانند؛ وی 6 بار از ترور نجات پیدا کرده است. محمد برادر «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه است.

ایمن منصور، احمد حموده و عیاد الشنباری: از مسئولان حماس در جبالیا، بیت‌لاهیا و بیت‌حانون.
عماد عقل: به گفته صهیونیست‌ها، وی مسئول تجهیز القسام به مواد منفجره و نیز آموزش اعضای این گردانهاست.
ایمن صیام: مسئول یگان موشکی گردان‌های القسام است و پیشتر از ترور نجات پیدا کرده است.

توفیق ابونعیم: از اسرای آزاد شده و هم اکنون فرمانده نیروهای امنیتی غزه است.

فتحی حماد: وزیر امور داخلی سابق در نوار غزه. صهیونیست‌ها می‌گویند وی مسئول گروه «حماةالاقصی» است، این گروه یک گروه سری وابسته به حماس است که وظیفه آن انجام عملیات‌های محرمانه علیه اسرائیل است.

محمد دبابش: از اعضای دستگاه اطلاعاتی حماس.

«عبدالهادی صیام و نافذ صبیح:از فرماندهان ارشد القسام.

انتهای پیام/ص

نظر شما