شناسهٔ خبر: 25647079 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

اعتراض یک نماینده به وضعیت دولت در قِبال سیاست فیلترینگ

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: دولت تکلیف خود را در قِبال سیاست فیلترینگ روشن کند.

صاحب‌خبر -
صراط:

 حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت) پارلمان در نطق میان‌دستور خود، خطاب به حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور، نسبت به بی‌توجهی به منشور حقوق شهروندی انتقاد کرد و اظهارداشت: آیا قرار است منشور حقوق شهروندی نمود و بازتابی در جامعه داشته باشد و استفاده از جوانان و ظرفیت بی‌نظیر آنان چه زمانی محقق خواهد شد؟ آیا دولت آخرین پیام جوانان مبنی بر تحریم ضیافت افطاری رئیس‌جمهور توسط رؤسای ستاد‌های جوانان را دریافت کرده است؟

به گزارش تسنیم وی با اشاره به فیلترینگ شبکه‌های مجازی، افزود: حجم گسترده استفاده از فیلترشکن‌ها نشان‌دهنده این امر است که سیاست به کار گرفته شده در فضای مجازی، ناموفق بوده و دولت باید تکلیف خود را روشن کند. نمی‌توان هم مجری فیلترینگ و هم منتقد آن بود.

عضو کمیته ارتباطات مجلس با تأکید بر اینکه کاربرانی که نه فیلترشکن استفاده کرده و نه درفضای مجازی هستند، این روز‌ها از بی‌کیفیت بودن سرویس‌های اینترنت رنج می‌برند، اظهار داشت: درباره استفاده از فیلترشکن‌ها چه تدبیری اندیشیده شده است. مهار بازار ارز و طلا چه زمانی محقق خواهد شد، واقعیت قیمت‌ها دربازار ارز با چیزی که دولت عنوان کرده متفاوت است؛ تورم افسار گسیخته قیمت خودرو و حتی کالا‌های اساسی وضعیت معیشت مردم را با بحران روبه‌رو می‌کند.

**واقعیت قیمت‌ها دربازار ارز با چیزی که دولت عنوان کرده متفاوت است

زرآبادی در بخش دیگری از سخنانش نسبت به بی‌توجهی رئیس‌جمهور به وعده‌های انتخاباتی‌اش، اشاره کرد و اظهار داشت: امروز یک سال از انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گذرد؛ باید از رئیس‌جمهور پرسید که پس از گذشت یک سال از شعار و وعده‌های انتخاباتی شما درباره زنان، جوانان، قومیت‌ها، اقلیت‌های مذهبی، رفع حصر، ممنوع‌التصویری، بهبود وضعیت معیشتی و رونق اقتصادی چقدر محقق شده است؟

وی با بیان اینکه نارضایتی حاصل از ناکارآمدی مدیران را نمی‌توان با امنیتی کردن فضای عمومی کشور کنترل کرد، گفت: حوزه فعلان سیاسی، مدنی، جوانان، زنان، کارگران، دانشجویان، اصناف و اقلیت‌ها همگی ملتهب، آزاردهنده و بحرانی است؛ متأسفانه باید اذعان کرد که همچنان در، بَر همان پاشنه می‌چرخد، چرا که با بهره‌گیری از نیرو‌هایی که هیچ اعتقادی به شعار‌های رئیس‌جمهور نداشته و ندارند و عدم خلاقیت، نوآوری، صداقت و شفافیت مدیران، نمی‌توان هیچ تغییری را عملی کرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه عدم پاسخگویی و هرج و مرج در تصمیم‌گیری و نپذیرفتن اشتباهات منجر به ایجاد یأس و ناامیدی میان مردم شده است، افزود: جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه‌ها و برخورد‌هایی که پیرامون موضوع حجاب صورت می‌گیرد، نیاز به بررسی و ارائه راه‌حل دارد؛ بنابراین نمی‌توان آن را با چند واکنش در فضای مجازی رها کرد.

زرآبادی تصریح کرد: اعتراض مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری، پروژه‌های سرمایه‌گذاری نظیر پدیده شاندیز و پردیسبان که چندین سال در حال بررسی است، نشان از کُندی و عدم اولویت‌بندی در این طرح‌ها دارد که رفتار‌های دوگانه در قبال پرونده‌های مشابه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی نیازمند بازنگری است.

وی با تأکید بر اینکه انباشت سرمایه تحت نام خصوصی‌سازی در نهاد‌ها و سازمان‌های حکومتی می‌تواند به شکل‌گیری فساد سازمان‌یافته در ساختار حکومت منجر شود، گفت: نظارت بر اجرای قوانین توسط مجلس باید فارغ از نگاه‌های سیاسی، منطقه‌ای و فردی باشد و تنها منافع ملی کشور در نظر گرفته شود.

عضو فراکسیون امید مجلس در پایان خاطر نشان کرد: به آتش کشیدن پرچم کشور‌ها و اسناد بین‌المللی در مرکز قانون‌گذاری، موجب متزلزل شدن جایگاه نظارتی و قانونگذاری مجلس می‌شود. به جای تضعیف آنها، مجلس باید به سمت تقویت این جایگاه مقدس با پیش‌بینی حق نظارت بر تمامی قوا، سازمان‌ها و نهاد‌ها پیش رویم، چاره‌ساز برون‌رفت از ناامیدی و اصلاح امور، خلوص در عمل است که امیدوارم در ماه پرفضلیت رمضان، خدمتی صادقانه داشته باشیم.

نظر شما