شناسهٔ خبر: 25599435 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

گلستان| ایران ‌طومار دنباله‌دار داعش را در عراق در هم پیچید‌

معاون سفیر ایران در عراق گفت: ایران با کمک‌های مادی و جانی خود, توانست به عراق کمک کرده و طومار دنباله‌دار داعش را در این کشور بپیچاند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, ذالفقار امیر شاهی عصر امروز در نخستین جلسه موکب حضرت یحیی ابن زید(ع) در فرمانداری ویژه در گنبدکاووس اظهار داشت: تحولات زیاد و فراوانی در عراق علیه ایران توسط استکبار جهانی صورت گرفته و آخرین تحول و چالش در مقابل با ایران, بحث برجام بود.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا با توجه به شکست‌های متوالی در برابر ایران, از ایران اسلامی کینه دارد و همین امر سبب تحریم و فشارهای شدید به ایران شده است.

معاون سفیر ایران در عراق تصریح کرد: عراق یک کشور مجهول و چند معادلی است و تنها کشوری که توانست عراق را در بحران‌های گرفتار در منطقه نجات دهد، ایران اسلامی بود.

امیر شاهی تاکید کرد: همه کشورهای منطقه و دیگر کشورها, در عراق دخالت کردند, اما ایران با کمک‌های مادی و جانی خود, توانست به عراق کمک کرده و طومار دنباله‌دار داعش را در این کشور بپیچاند.

وی یادآور شد: عراق 2 بحران "داعش" و "انتصاب به جدایی کردستان" را با کمک ایران پشت سر گذاشت, گرچه داعش به صورت پراکنده و خفته, مردم این کشور را هنوز آزار می‌دهد, اما از آن حرکات وحشتناک و غیرمسلمانی داعش خبری نیست.

معاون سفیر ایران در عراق اظهار کرد: همه نیروهای آمریکا در منطقه خلیج فارس مستقر است و آمریکا خود می‌داند که با ایجاد جنگ فیزیکی نمی‌تواند کاری کند و مطمئنا شکست خواهد خورد و به همین جهت از طریق اقتصادی به ایران و مردم این کشور فشار آورده تا با فقر و نداری بتواند به خواسته‌های خود برسد, که باید در این زمینه مدیریت و برنامه‌های اصولی داشته باشیم.

انتهای پیام/ش

نظر شما