شناسهٔ خبر: 25599419 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: قدسنا | لینک خبر

گزارش خبری/

ادامه فعالیت‌های مردمی در چادرهای بازگشت/ابومازن دعوت اردوغان را نپذیرفت/ رسانه انگلیسی انتقال سفارت آمریکا به قدس را تحریک‌آمیز خواند

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره تاکید کرد برنامه‌ها و فعالیت‌های چادرهای بازگشت تا تحقق اهداف آن یعنی آزادی وشکستن محاصره ظالمانه مردم شجاع ما در نوارغزه ادامه خواهد یافت.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)، هیئت ملی چادرها و راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره بر ادامه فعالیت‌های مردمی در چادرهای بازگشت با حفظ ماهیمت مسالمت آمیز و مردمی آن تاکید کرد.

 

این شورا در بیانیه‌ای از تمام قشرهای مردم فلسطین خواسته است مشارکت گسترده‌ای در این گونه فعالیت‌ها و برنامه‌ها داشته باشند تا بر وحدت مردم فلسطین تاکید شود.

 

در این بیانیه آمده است همه با هم و متحد زیر پرچم فلسطین به حرکت خود ادامه خواهیم داد، ما درباره حتمی بودن پیروزی خود بر ظلم و سرکوبگری، محاصره و اشغالگری اطمینان و ایمان داریم.

 

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره تاکید کرد این برنامه‌ها و فعالیت‌ها تا تحقق اهداف آن یعنی آزادی وشکستن محاصره ظالمانه مردم شجاع ما در نوارغزه ادامه خواهد یافت.

 

هشدار یک رسانه انگلیسی درباره تبعات انتقال سفارت آمریکا به قدس

 

یک رسانه انگلیسی درباره پیامدهای منفی انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی هشدار داد و درباره این اقدام تحریک آمیز دولت آمریکا نوشت ترامپ با آتش بازی می‌کند.

 

روزنامه فایننشیال تایمز تاکید کرد انتقال سفارت آمریکا به قدس یک اقدام تحریک آمیز بود.

 

این روزنامه افزود دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دختر ایوانکا و همسر وی جارید کوشنر را برای حضور در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس فرستاد، اما ایوانکا در سخنان خود به اعتراضات فلسطینی‌ها در هفتادمین سالگرد نکبت(سالروز اشغال فلسطین) خود و از دست دادن سرزمینشان اشاره نکرد.

 

این روزنامه نوشت ترامپ گمان می‌کند که بر خلاف اسلافش در خاورمیانه موفق خواهد شد، ولی موضوع قدس آرزوهای وی را مبنی بر میانجی گری برای حل مناقشه اسرائیلی فلسطینی از بین برد.

 

ابومازن در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی شرکت نمی‌کند

 

خبرگزاری رسمی فلسطین(وفا) وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی شرکت نخواهد کرد.

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه خواستار برگزاری این نشست برای بررسی جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در نوارغزه (در سالروز اشغال سرزمین فلسطین) و پرونده قدس شده بود.

 

خبرگزاری وفا گزارش داد محمود عباس(ابومازن) در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تحولات اخیر قدس وغزه شرکت نخواهد کرد.

 

بر اساس این گزارش، رامی الحمد الله نخست وزیر تشکیلات خودگردان راهی استانبول شد تا به جای ابومازن در این نشست شرکت کند.

 

این رسانه وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین به دلایل خودداری ابومازن از شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی اشاره نکرده است.

 

از سوی دیگر سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول به بررسی مواضع و گام‌های دولت‌های اسلامی برای دفاع ازمسئله فلسطین و قدس از طریق همکاری و همبستگی با ملت فلسطین خواهد پرداخت.

 

انتهای پیام/ر.م/

نظر شما