شناسهٔ خبر: 25587385 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سمنان| جشنواره بین‌المللی راه ابریشم با محوریت عشایر در مهدیشهر برگزار می‌شود‌

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: جشنواره بین‌المللی راه ابریشم با محوریت عشایر در مهدیشهر برگزار می‌شود‌.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، محمد جهانشاهی عصر امروز در دیدار با فعالان حوزه گردشگری اظهارداشت: استان سمنان دارای ظرفیت‌های متنوعی در حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه باید ظرفیت‌های این استان در حوزه‌های گردشگری به خوبی معرفی و شناسانده شود تصریح کرد: باید با شناساندن این ظرفیت‌های گردشگری، استان سمنان به عنوان یک مقصد گردشگری ملی و بین المللی معرفی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره ظرفیت‌ها و تنوع اقلیمی مختلف در این استان گفت: این ظرفیت‌ها می‌تواند برای برگزاری مسابقات و رویدادهای بین المللی ورزشی و فرهنگی و تفریحی به کارگیری شود.

جهانشاهی با بیان اینکه استان سمنان از نظر ذخایر معدنی نیز ظرفیت‌های بسیاری دارد به وجود معادن گچ و ظرفیت تولید گچ این استان اشاره کرد و افزود: تولید مقادیر بالایی از گچ کشور به عهده استان سمنان بوده و می‌توان با استفاده از این ظرفیت سمپوزیوم هنرهای گچی را در این استان برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه سمنان استانی کهن و دارای تمدن و پیشینیه تاریخی ارزشمند است که چهار فصل را در خود جا داده است خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها در کنار فاصله اندک سمنان با پایتخت و زیرساخت‌های مناسب افامتی این استان امکان میزبانی از رویدادهای مهم ورزشی و فرهنگی با رویکرد گردشگری را برایمان فراهم آورده است.

انتهای پیام/ش

نظر شما