شناسهٔ خبر: 25559184 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

شخصیت‌های عراقی پیروزی در انتخابات را به مقتدی صدر تبریک گفتند

شخصیت‌های عراقی در تماس تلفنی با مقتدی صدر پیروزی ائتلاف «سائرون للإصلاح» را در انتخابات پارلمانی عراق، تبریک گفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در طی تماس تلفنی با «مقتدی صدر» برگزاری انتخابات در فضای امن و دموکراتیک و پیروزی ائتلاف «سائرون للإصلاح»  را به وی تبریک گفت.

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، در مقابل، «مقتدی صدر» خواستار تحقق خواسته‌های مردم برای یک زندگی با کرامت و و آزاد که شایسته آن هستند، شد و پیروزی ائتلاف متبوع خود را پیروزی مردم عراق توصیف کرد.

«عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی، نیز با مقتدی صدر تماس گرفته و پیروزی  ائتلاف «سائرون للإصلاح» را تبریک گفته است. 

بنا بر اعلام دفتر مقتدی صدر، «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر  و «مسعود بارزانی» رئیس سابق منطقه کردستان عراق نیز با او تماس گرفته‌اند. مقتدی صدر نیز به این دو شخصیت کرد عراق گفته است که باید دوستی و محبت را بین تمامی طوایف و گروههای عراقی گسترش داد.

«هادی العامری» رئیس ائتلاف «الفتح» نیز که دومین رتبه را در انتخابات پارلمانی 2018 از آن خود کرده است، با مقتدی صدر تماس گرفته و پیروزی ائتلاف «سائرون للإصلاح» را تبریک گفته است.

طبق آنچه کمیسیون انتخابات عراق از نتیجه شمارش آراء در بیش از ۱۰ استان اعلام کرده است و همچنین بر اساس آمار غیررسمی از کل استان‌های عراق، ائتلاف‌های «سائرون للإصلاح» وابسته به جریان صدر و «الفتح المبین» وابسته به «الحشد الشعبی» پیشتاز انتخابات شده‌اند. 

انتهای پیام/د

نظر شما