شناسهٔ خبر: 25219526 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بیرجند:

سالانه ۱۰ میلیارد تومان برای نگهداری فضای سبز بیرجند هزینه می‌شود

بیرجند- مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بیرجند گفت: سالانه حدود ۱۰ میلیارد تومان برای حفظ و نگهداری فضای سبز بیرجند هزینه می‌شود.

صاحب‌خبر -

مجتبی انصاری در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در حال حاضر ۸۹ پارک در سطح شهرستان بیرجند وجود دارد.

وی از راه‌اندازی دو پارک جدید تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: همچنین در حال حاضر ۲۲۰ هزار متر مربع چمن در بیرجند داریم.

انصاری با اشاره به شرایط آب و هوایی بیرجند بیان کرد: شرایط آب و هوایی به گونه‌ای بوده که مردم برای اوقات  فراغت به سمت پارک ها و فضای سبز می روند.

وی ادامه داد: همزمان با شروع فصل بهار تا اوایل آبان ماه حجم عظیمی از شهروندان به پارک ها مراجعه می‌کنند.

انصاری با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از فضای سبز بیان کرد: شهروندان باید پارک را مانند خانه خودشان بدانند و در حفظ امکانات و فضای سبز آن نیز کوشا باشند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بیرجند گفت: سالانه حدود ۱۰ میلیارد تومان تنها برای حفظ و نگهداری فضای سبز و پارک های بیرجند هزینه می‌شود.

وی با اشاره به پارک توحید بیرجند بیان کرد: این پارک با ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار ساخته شد اما اکنون سالانه قریب به ۳۰۰ میلیون تومان برای نگهداری هزینه می‌برد.

انصاری با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۰ نیرو به عنوان پارک بان حفاظت از فضای سبز بیرجند را به عهده دارند، اظهار کرد: بدون شک این نیروها برای حفظ بیشتر و بهتر از فضا و امکانات نیازمند همکاری مردم هستند.

نظر شما