شناسهٔ خبر: 25195055 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

تحلیل رویترز از فراز و فرودهای قیمت جهانی نفت

قیمت نفت، پس از سه سال افزایش، کاهش پیدا کرد. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که دوره فزونی عرضه که از سال ۲۰۱۴ آغاز شد اکنون به سبب گسست در عرضه و همچنین درخواست بالا به پایان رسیده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز -چهارشنبه- از افزایش بیش از سه سال گذشته خود پایین آمد و به میزان قبلی رسید، چرا که ذخایر سوخت ایالات متحده و تولید در بازار صعودی افزایش یافته است.

قیمت نفت برنت در ساعت دو و ۳۸ دقیقه به وقت گرینویچ به بشکه‌ای ۷۳ و ۷۴ صدم دلار رسید، ۱۲ سنت کمتر از بالاترین قمیتش در گذشته و یک دلار و هفت سنت کمتر از میزان ۷۵ و ۴۷ دلاری که در نوامبر ۲۰۱۴ به آن رسیده بود. 

شاخص نفت «وست تگزاس اینترمدیت» از میزان پیشین بشکه‌ای ۶۷ و ۶۳ صدم دلار سنت پایین‌تر آمد و به هفت سنت کمتر رسید. این رقم همچنین کمتر از بالاترین میزان بشکه‌ای ۶۹ و  ۵۶ صدم دلار در اوایل ماه آوریل است. 

به‌رغم پایین آمدن موقتی قیمت امروز، که تاجران می‌گویند نتیجه سودگیری پس از قیمت‌های بالای سه‌شنبه است،‌ بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که دوره فزونی عرضه که از سال ۲۰۱۴ آغاز شد اکنون به سبب گسست در عرضه و همچنین درخواست بالا به پایان رسیده است. 

 

نظر شما