شناسهٔ خبر: 25164043 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

تبریز| ۴۷ تشکل مجوزدار در آذربایجان شرقی فعالیت دارند

معاون سیاسی وزیر کشور از فعالیت ۴۷ تشکل مجوزدار در آذربایجان شرقی خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، اسماعیل جبارزاده در جمع فعالان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: وزیر کشور در قالب منشور گفتمان سیاسی بر توسعه گفتمان سیاسی میان احزابی که در چهارچوب نظام اجازه فعالیت دارند، تاکید کرده است.

وی افزود: این انقلاب با خون شهدا و جانبازی ایثارگران محقق شده و همه ما مکلف به حفظ آرمان‌ها هستیم و گفت و گوی بین صاحبان فکر و سیاست در جهت آرامش جامعه و تداوم راه انقلاب مفید خواهد بود.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه دشمنان در کشورهای منطقه به دنبال اهداف سلطه گرانه خود هستند، خاطرنشان کرد: آمریکا تصمیم دارد یک قوم و یک حکومت را در منطقه حاکم کند.

جبارزاده یادآور شد: رویکرد دشمنان در سال جاری سرگرم کردن جمهوری اسلامی به مسائل داخلی به منظور ناتوانی در عرصه‌های بین المللی است و آن‌ها متمرکز به انتشار مسائل جزئی کشور ما در رسانه‌های خود شده‌اند و سعی دارند به مسائل دامن بزنند.

وی با اشاره به اینکه شعار نه اصولگرا و نه اصلاح طلب توسط دانشجویانی که گرایش مارکسیستی داشتند طراحی شد و بیگانگان به آن دامن زدند، گفت: معتقدیم همه کسانی که دل در گرو کشور و نظام دارند باید بر حفظ دستاوردها اهتمام داشته باشند و در زمانی که بوی توطئه را احساس می‌کنند همبستگی و اتحاد ملی را حفظ کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور اضافه کرد: امروز دفاع از نظام و انقلاب وظیفه همه جریان‌های سیاسی است و مشکلات برای همه و موفقیت‌ها هم برای همه است.

جبارزاده خواستار افزایش فعالیت و برگزاری نشست‌های سیاسی احزاب در آذربایجان شرقی شد و گفت: دولت دوازدهم درصدد مشارکت احزاب به معنای واقعی در مسائل سیاسی است و فعالیت تشکل‌های سیاسی،دولت را به خدمت بهتر کمک می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اختصاص یارانه به احزاب گفت: با توجه به اینکه فعالیت احزاب اقتصادی نیست دولت مبلغی را برای نضج احزاب می‌پردازد که البته رقم تصویب شده با توجه به تعداد احزاب بسیار اندک است.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به تخصیص 50 درصدی یارانه به احزاب در پایان سال گذشته خاطرنشان کرد: مقرر شده است کل مبلغ در اختیار خانه احزاب قرار بگیرد و سعی داریم از توان احزاب در اداره امور استان‌ها استفاده شود و یکی از معیارهای ارزیابی مسوولان سیاسی استان‌ها ارتباط با احزاب خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت 240 تشکل حزبی در کشور، یکپارچه شدن احزاب را مفید ارزیابی کرد و گفت: در آذربایجان شرقی هم 47 تشکل مجوزدار فعال هستند.

جبارزاده با بیان اینکه انباشت مطالبه‌ها می‌تواند منجر به نارضایتی شود، ابراز کرد: مسوولان انتظارات نامعقول ایجاد نکنند و به دامنه مطالبات اضافه نکنند، چرا که دولت وظایف خاصی دارد و منابع محدود است.

وی با بیان اینکه دعواهای سیاسی می‌تواند کل نظام را درگیر کند،تصریح کرد:چون حزب‌هایمان در مقابل خواسته‌های مردم ایفای نقش نمی‌کنند خواسته‌های عمومی به طورعمده از دولت است.

جبارزاده در  پایان با اشاره به فعالیت تشکل‌های دانشجویی گفت: سال گذشته 1200برنامه سیاسی در دانشگاه‌های کشور اجرا شد و هرگز در صدد ایجاد مانع برای فعالیت هنرمندان نیستیم.

انتهای پیام/ ت

نظر شما