شناسهٔ خبر: 25160200 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نسیم | لینک خبر

توسط مجتبی زارعی صورت گرفت

ابلاغ ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند در سازمان بسیج اساتید کشور

رییس سازمان بسیج اساتید کشور طی نامه ای، پیمان ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند را به معاونین و مدیران ستاد و مسئولین مراکز بسیج اساتید استان‌ها و مدیران کانونهای بسیج اساتید در دانشگاهها ابلاغ کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور طی نامه ای، پیمان ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند را به معاونین و مدیران ستاد و مسئولین مراکز بسیج اساتید استان ها و مدیران کانونهای بسیج اساتید در دانشگاه ها ابلاغ کرد.

متن این نامه بدین شرح است:

 همانگونه که استحضار دارید پیشرفت اقتصادی ایران در پیوند با سایر عرصه ها از جمله عرصه های کلان فرهنگی، اجتماعی و سیاسی محقق می­گردد، ارتباطاتی  متوازن که گذرگاه دستیابی به اعتلای جوامع در عصر کنونی نیز می باشد. از سویی یکی از حوزه های مورد هجمه نظام سلطه جهانی و عوامل منطقه ای آن، طراحی های هوشمند برای در گیری های اقتصادی - اجتماعی در نظام جمهوری اسلامی بوده که اکنون در شکل های گوناگون با سیاست تحریم های ظالمانه علیه ایرانیان تبلور یافته و جریان دارد؛ این مساله خود نشان از اهمیت، توجه بیشتر وضرورت ورود جدّی تر کارگزاران حوزه عمومی و بخش های غیر دولتی در نوسازی اقتصادی ایران می باشد؛

    اما گام برداشتن در جهت توسعه و پیشرفت متوازن و پایدار جامعه و مقابله با هجمه های غیر انسانی و دیکتاتوری نظام سلطه، همانا تکیه بر توانمندی های داخلی و نگاه اثر بخش به هویت و توانایی ایرانی بوده که ماحصل آن، ارتقای دستاوردهای علمی و صنعتی کشور در سطح منطقه و بین الملل می باشد؛

    به نظر می رسد بر همین اساس، رهبری فرزانه انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) شعار سال جاری را «حمایت از کالای ایرانی» نام نهاده و تاکید داشته اند : «اگر تولید ملّی با همت و پیگیری همگانی شتاب یابد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم و مسائل اشتغال و سرمایه گذاری حل خواهد شد و آسیب های اجتماعی کاهش زیادی خواهد یافت». از این رو استادان مؤمن و وطن­خواه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز به عنوان بخش فرهیخته جامعه، ضمن تقویت مباحث علمی و نظری تولید داخلی و تقویت چرخۀ اقتصادی، در عمل نیز چون گذشته به قوام مؤلفه های عینی هویت ایرانی مبادرت خواهند نمود.

   در همین راستا معاونین و مدیران محترم سازمان مرکزی، مراکز بسیج اساتید در استان ها و کانون های بسیج اساتید در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور نیز اگر چه خود از پشتیبانان ایده ها، سرمایه، کار، طراحی و محصولات ایرانی­اند اما اینک از حیث قانونی موظف­اند کلیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز سازمانی و اداری خود را از تولیدات داخل تهیه نمایند. ان­شا­ ا... با اهتمام ویژه به این مهم و عمل به رهنمودهای وطن خواهانه و عقلانی رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی، بتوانیم به سهم خویش گام موثری را در پیشرفت ایران اسلامی برداشته و کمک کار دولت محترم در این مأموریت تاریخی و ملّی باشیم؛ در صورت تخلف و نقض این عهد تاریخیِ ایرانیان در ستاد سازمان مرکزی و هر یک از مراکز استانی بسیج اساتید وکانون­های استادی بسیج در دانشگاه ها، پرداخت هزینه خرید کالای خارجی که مشابه داخلی آن موجود باشد، بر عهده شخص ناقض این پیمان ملّی خواهد بود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

برچسب‌ها:

نظر شما