شناسهٔ خبر: 25146340 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

بازیگر به وقت شام میهمان کاخ جشنواره +عکس

پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر با اکران آثار سینمایی ایران و جهان ادامه خواهد یافت. از جمله مهم‌ترین آثار اکران شده در روز پنجم می‌توان به فیلم "آن سوی ابرها" ساخته مجید مجیدی اشاره کرد.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری میزان: پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر با اکران آثار سینمایی ایران و جهان ادامه خواهد یافت. از جمله مهم‌ترین آثار اکران شده در روز پنجم می‌توان به فیلم "آن سوی ابرها" ساخته مجید مجیدی اشاره کرد.

جشنواره جهانی فجر در سی و ششمین دوره تغییرات بسیاری را به همراه داشته که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استقبال خوب کارگردانان و فیلمسازان ایرانی در این جشنواره اشاره کرد.
 
 

حضور چهره‌های مطرحی همچون مجید مجیدی و کمال تبریزی در میان کارگردانان حاضر در جشنواره جهانی فیلم فجر نشان از روی خوش سینمای ایران به این جشنواره در دوره حاضر داشته است.

احمدرضا معتمدی، آناهید آباد، مصطفی رزاق کریمی، محمد علی باشه آهنگر، بهروز غریب پور، بهرام توکلی و مجیدرضا مصطفوی از جمله کارگردانان شناخته شده سینمای ایران هستند که در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر آثار خود را شرکت داده اند.

داستان "آن سوی ابرها" در مناطق فقیرنشین بمبئی رقم می‌خورد و درباره برادری خلافکار و خواهری است که به دلیل حادثه‌ای که در حین دفاع از خود در برابر تجاوز رخ داده، در زندان به سر می‌برد. این فیلم دوشنبه ساعت ۱۹:۱۰ در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو اکران خواهد شد.

آستیگمات دیگر فیلم اکران شده در پنجمین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر خواهد بود. این فیلم نویسندگی و کارگردانی "مجیدرضا مصطفوی" ساعت ۱۳ در سالن شماره ۴ پردیس چارسو اکران می‌شود.
 

محسن کیایی، هادی حجازی فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، باران کوثری، نیکی کریمی و بهنوش بختیاری بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

مردی بعد از جدایی چند ساله از خانواده برگشته و می‌خواهد خانه اش را از زن و پسر و عروس و نوه اش پس بگیرد. پسرش که در زیرزمین خانه زالو پرورش میدهد و می‌خواهد از این راه ثروتی بهم بزند، سعی می‌کند زن و مرد را آشتی دهد تا در خانه بمانند، اما مادرش می‌خواهد با مردی دیگر ازدواج کند. در این بین نوۀ زن هم در مدرسه برای معلمش مشکلاتی به وجود می‌آورد که کل زندگی اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هم خانوادۀ پسر و هم خانوادۀ معلم به خاطر این موضوع بهم می‌ریزد.
 


فیلم سینمایی "تنگه ابوقریب" به کارگردانی "بهرام توکلی" جزو آثار دفاع مقدسی سینمای ایران است که در جشنواره امسال با سایر فیلم‌ها به رقابت پرداخته و از نگاه بسیاری از منتقدان یکی از شانس‌های اصلی در بخش‌های فیلمنامه، کارگردانی و بازیگری محسوب می‌شود.

این فیلم دوشنبه در پنجمین روز جشنواره جهانی فیلم فجر ساعت ۱۷ در پردیس سینمایی چارسو سالن یک اکران خواهد شد.

در ۲۱ تیرماه ۱۳۶۷، حمله وسیعی سراسر جبهه جنوب را درگیر می‌کند، یکی از نقاط حساسی که دشمن قصد عبور از آن و رسیدن به شهر‌ها و جاده‌های کلیدی ایران را دارد تنگه ابوغریب است، تنگه‌ای که نام و خاطره اش در میانه تاریخ رسمی روز‌های پایانی جنگ گم شده تنگه‌ای که محل مقاومت افراد گردان عمار بود.

جواد عزتی، امیر جدیدی، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی از جمله بازیگران اصلی هستند که در فیلم "تنگه ابوغریب" به ایفای نقش پرداخته اند.

بیگانه، من دیگو مارادونا نیستم، برف سرخ، نزدیک تر، آسمان زرد کم عمق، پرسه در مه، اینجا بدون من، پابرهنه در بهشت و عقل سرخ نام ۹ اثر سینمایی است که توکلی تاکنون کارگردانی آن‌ها را بر عهده داشته است.

نظر شما