شناسهٔ خبر: 25102608 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

سردار کوثری: قبل از انقلاب در باشگاه تاج و ابومسلم بازی می‌کردم، درآمدم آن روزم از الان بیشتر بود

سیاست > نظامی - جام جم نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در قرارگاه ثارالله، بابیان اینکه سپاه هیچ‌گاه به جوسازی‌ها علیه خود توجه نکرده و به خدمت‌رسانی مردم و حفاظت از دستاورد‌های نظام و حریم ولایت ادامه خواهد داد، ضمن تشریح روند شکل‌گیری سپاه پاسداران و مشی پاسداری به خاطراتی جالب از دوران پاسداری خود اشاره کرد.

صاحب‌خبر -


کوثری در همین رابطه به ذکر مسئله‌ای جالب پرداخت و خاطر نشان کرد: تا قبل از تاسیس سپاه دانشجوی رشته تربیت‌بدنی و هم‌کلاس شهید ناصر کاظمی از شهدای غرب در دانشگاه تهران بودم و هم اینکه فوتبالیست دو باشگاه تاج سابق (قبل از انقلاب) و ابومسلم خراسان بودم و خیلی بیش از الان درآمد داشتم.

وی افزود: بینسال‌های ۵۸ تا سال ۶۱ که دستمزد پاسداران رقمی در حدود ۲ هزار تومان بود کسی این مبلغ را دریافت نمی‌کرد و حتی باگذشت ۱ دهه از انقلاب کسی در سپاه رسمی و حتی بیمه هم نبود. اما هیچ‌گاه بچه‌های پاسدار به‌عنوان شغل وارد سپاه نشدند و به خاطر علقه‌ای که به تأمین امنیت مردم و دستاورد‌های انقلاب داشتند در پایگاه‌های سپاه حضور پیدا می‌کردند. در کل خواستم به این موضوع تأکید کنم پاسداری شغل نیست، پاسداری حفاظت از دستاورد‌های نظام و انقلاب اسلامی است.

1717

نظر شما