شناسهٔ خبر: 25092349 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

به میزبانی اهواز؛

اجلاسیه منطقه‌ای ائمه جمعه استان‌های ایلام، بوشهر و خوزستان برگزار شد

گروه معارف - اجلاسیه منطقه‌ای ائمه جمعه استان‌های ایلام، بوشهر و خوزستان با حضور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در اهواز برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایکنا از خوزستان و به نقل از حوزه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور روز گذشته 29 فروردین در اجلاسیه منطقه‌ای ائمه جمعه استان‌های ایلام، بوشهر و خوزستان که به میزبانی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری این اجلاسیه، کیفیت بخشی به نمازهای جمعه است که در این رابطه با هم فکری و هم‌اندیشی ائمه جمعه در تلاش برای تحقق منویات مقام معظم رهبری هستیم.

وی با تأکید بر اینکه ائمه جمعه صاحب تجربه و ابتکار هستند، گفت: این عزیزان در میدان حضور داشته و از نزدیک مشکلات را مشاهده و راه‌حل‌هایی ارائه می‌کنند تا در نهایت پس از جمع‌بندی، در طراحی نقشه راهبردی ارتقای کیفیت نمازهای جمعه یاریگر ما خواهند بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از نماز جمعه به‌عنوان قرارگاه فرهنگی هر شهر یاد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ما نیازمند طرحی کلان برای هر شهر با استفاده از مهندسی فرهنگی هستیم که این مسأله از قبل در دستور کار گرفته و هم‌اکنون در حال بررسی‌های تخصصی پیرامون این مهم با کارشناسان مربوطه هستیم.

اجلاسیه منطقه‌ای ائمه جمعه استان‌های ایلام، بوشهر و خوزستان برگزار شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی اکبری، در پایان ارتقای ارتباط ائمه جمعه با نسل جوان جامعه را از دیگر برنامه‌های جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه عنوان کرد و گفت: امید است با بهره‌گیری از صاحب‌نظران و کارشناسان دینی، این مهم بیش از پیش فراهم گردد. 

همچنین آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، در این اجلاسیه منطقه‌ای ائمه جمعه با بیان اینکه نماز جمعه سنگر ولایت و ارشاد و هدایت مردم و قرارگاه محرومین مستضعفان است، اظهار کرد: ائمه جمعه و امام جمعه از خادمان این سنگر هستند.

وی ضمن تقدیر از اقدامات حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، افزود: بر پایه خدمات حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج‌علی‌اکبری، در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و توجه رهبر معظم انقلاب به اقدامات ایشان، مسئولیت سنگین ریاست شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور را بر عهده ایشان گذاشتند.

امام جمعه اهواز، با بیان اینکه حجت الاسلام و المسلمین علی اکبری منویات مقام معظم رهبری را به نحو احسن اجرایی می‌کنند، گفت: امید است با اهتمام بیش از پیش ایشان به منویات رهبر معظم انقلاب، شاهد اجرایی شدن سیاست‌های کلان مدنظر امام خامنه‌ای در اقصا نقاط کشور باشیم.

آیت الله موسوی جزایری، در پایان حمایت از کالای ایرانی را زمینه‌ساز شکوفایی اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: با حمایت از کالای ایرانی یک جنبه از اقتصاد مقاومتی به منصه ظهور رسیده و آرام آرام شاهد رشد بخش‌های دیگری از اقتصاد اسلامی نظام ایران خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور پیش از برگزاری این اجلاسیه با آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد. 

انتهای پیام

نظر شما