شناسهٔ خبر: 25090278 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

رونمایی سعید جلیلی از مصادیق فتنه زرد

سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در دانشگاه آزاد مریوان حاضر شد و با دانشجویان و مردم این شهر دیدار و گفت‌وگو کرد.

صاحب‌خبر -
صراط:

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه آزاد مریوان با اشاره به تحولات اخیر منطقه تاکید کرد: امروز آمریکا به همراه برخی کشورهای اروپایی به بهانه مبارزه با سلاح شیمیایی به سوریه حمله می‌کند اما همین قدرت‌های غربی زمانی که کردستان توسط دیکتاتور عراق مورد حمله سلاح های شیمیایی قرار گرفت نه تنها سکوت کردند بلکه به آن کمک هم کردند.

به گزارش ایلنا، اهم اظهارات جلیلی به شرح زیر است:

* اگر قدرت‌های غربی در ادعای خود صادق هستند چرا زمانی که سردشت و حلبچه و اقلیم کردستان مورد حمله شیمیایی صدام قرار گرفت و هزاران زن و بچه بی‌گناه توسط هواپیماهای فرانسه و با بمب‌های آمریکایی و آلمانی قتل عام شدند اقدامی نکردند و حتی شورای امنیت سازمان ملل یک قطعنامه هم صادر نکرد؟

جالب اینجاست که وزیر دفاع آمریکا صراحتا می گوید چون در شبکه های اجتماعی ادعا شد در سوریه سلاح شیمیایی استفاده شده، به آنجا حمله کردیم. حملات اخیر غربی ها به سوریه به بهانه دوما، تلاش برای جبران شکست هایشان در منطقه است.

* دشمنان از همه امکانات برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی استفاده کردند اما نتیجه ای نگرفته اند. اتفاقا «گزینه نظامی» اولین گزینه آنها بود اما به هدف خود نرسیدند چون شهدا و پیشمرگان کرد با همه توان در برابر دشمن ایستادند و مقاومت کردند. دشمن در عمل مشاهده کرد با ملتی روبروست که فقط یک خانواده اش ۱۷ شهید در راه اسلام و حفظ نظام تقدیم می کند، برای همین از گزینه نظامی به جنگ اقتصادی روی آورد.

* دشمنان از تحریم های فلج کننده و جنگ اقتصادی علیه ایران نیز نتیجه دلخواه خود را نگرفتند و به همین علت تمام تلاش‌شان را به کار بسته‌اند تا دستاوردها و نقاط قوت ما را بپوشانند و با توسل به اختلافات قومیتی، وحدت مردم را از بین ببرند که خوشبختانه با هوشیاری اقوام مختلف اعم از کرد، ترک، لر و ... باز هم موفقیتی به دست نیاوردند.

* البته با وجود همه دستاوردها و پیشرفت‌هایی که در ۴۰ سال گذشته داشته‌ایم همچنان با وضع مطلوب فاصله داریم و به هیچ وجه نباید به وضع موجود رضایت داد. باید نگاه ما به «قله‌ها» باشد، دشمن برای متوقف کردن پیشرفت‌های ما به دنبال دمیدن در آتش اختلافات و برهم زدن امنیت ماست.هر جوان تحصیل کرده یک فرصت است نه تهدید و باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا هر جوان مریوانی به جای آنکه دنبال شغل باشد، بتواند شغل آفرین باشند.

*اینکه جوانان مریوانی برای کسب مجوز کولبری اقدام می کنند، اکتفا کردن به حداقل‌هاست زیرا هر جوان کولبر می‌تواند تبدیل به یک «صادر کننده مرزی» باشد. اگر امروز رفع معضل اشتغال اولویت اول کشور است، باید تولید داخلی رونق پیدا کند و برای این کار نیز باید به دنبال گسترش بازار مصرف تولیدات ایرانی در بازار کشورهای همسایه بود. لذا باید طوری برنامه ریزی شود تا جوانان کولبر ما تبدیل به صادر کنندگان مرزی شوند.

* شهرهای مرزی باید به جای «دروازه واردات»، به «دروازه های صادرات» تبدیل شوند و می‌توان با به دست گرفتن بازار کشورهای همسایه مانند عراق، تولید داخلی را رونق داد. اگر در زمان دفاع مقدس مرزنشینان ما نماد مقاومت و دفاع از کشور بودند، امروز باید نماد اقتصاد مقاومتی و صادرات به کشورهای همسایه باشند.

در ادامه جلیلی با حضور در ساختمان شورای شهر مریوان با اعضای این شورا دیدار و گفت‌وگو کرد. جلیلی با تاکید بر اینکه در این ۴۰ سال پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته و به همین دلیل پیشرفت‌های دیگر هم باید انجام شود، گفت: امروز معضل اصلی مردم اشتغال است و هر اتفاق و موضوعی که باعث شود تا ذهن مردم و مسئولان از حل این مشکل اصلی دور شود، مصداق فتنه زرد است زیرا باعث جابه جایی اولویت ها می شود. بسیاری از مشکلات نیاز به بودجه خاص یا امکانات نرم افزاری خاص ندارد بلکه با تصمیمات مدیریتی صحیح و به موقع حل می شود و تلاش شورای شهر باید بر این باشد تا جای ممکن مشکلاتی را که با یک تصمیم یا مصوبه قابل حل است را رفع کند.

نظر شما