شناسهٔ خبر: 25089460 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اعلام آمادگی وزیر ورزش برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ در دیدار با همتای قطری

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با همتای قطری اعلام کرد که قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌تواند از امکانات ورزشی کیش استفاده کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) در دیدار با «صالح الغانم بن علی» همتای قطری خود در باکو دیدار کرد و با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی در این کشور، اظهار داشت: اخذ میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال اتفاق بزرگی برای کشورهای منطقه و قطر است و امیدواریم با تدابیر دولت قطر و کمک کشورهای منطقه این کشور بهترین میزبانی را داشته باشد.

سلطانی‌فر افزود: ایران برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد ورزشی که میلیاردها نفر به آن چشم دوخته‌اند، آماده ارائه هر نوع کمک، پشتیبانی و حمایت است. در جزیره زیبا و توریستی کیش که در نزدیکی قطر قرار دارد، بیش از 80 هتل بزرگ وامکانات ورزشی احداث شده و قطر در جریان برگزاری جام جهانی در این کشور، می‌تواند از این امکانات برای برگزاری اردوهای ورزشی کشورهای مختلف استفاده کند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به روابط عمیق ایران و قطر در چند دهه گذشته، گفت: اراده آقای روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و امیر قطر همواره بر گسترش و تحکیم روابط دو کشور استوار بوده است، به همین دلیل روابط دو کشور در سال‌های اخیر خیلی عمیق‌تر و گسترده‌تر شده است. قطر در سال‌های اخیر در بسیاری از عرصه‌ها مسیر توسعه را با جدیت و تدبیر دنبال می‌کند و ما همواره خودمان را در کنار دولت و ملت قطر می‌بینیم.

سلطانی‌فر یادآور شد: در عرصه ورزش هم قطر در ابعاد مختلف مانند ساخت استادیوم‌ها، توسعه باشگاه‌ها و برگزاری رویدادهای ورزشی کارنامه خیلی خوبی در سال‌های اخیر داشته است و برگزاری مسابقات آسیایی در سال 2006 برگ زرینی بر کارنامه ورزشی این کشور بوده است.

وزیر ورزش و جوانان کشورمان با اشاره به شکل‌گیری سازمان مردم نهاد جوانان در ایران، خاطرنشان کرد: با توجه به اشترکات عمیق فرهنگی و دینی بین دو کشور، مایل هستیم که سازمان‌های غیر دولتی و تشکل‌های جوانان دو کشور با هم ارتباط نزدیکی داشته باشند.

وی در ادامه پیشنهاد برگزاری هفته‌های فرهنگی جوانان در دو کشور را مطرح کرد و ضمن اعلام آمادگی ایران برای اعزام مربیان، مدرسان و ورزشکاران ایرانی به قطر، گفت: در رشته‌هایی که کشورمان در آنها موقعیت خوبی در آسیا و جهان دارد، می توانیم به قطر کمک کنیم. همانطور که در فوتبال و باشگاه‌های مختلف فوتبال در قطر، شاهد حضور تعداد زیادی از ورزشکاران ایرانی حضور هستیم، در سایر رشته‌های ورزشی هم امکان استحکام بیشتر روابط وجود دارد.

صالح الغانم، وزیر ورزش و جوانان قطر نیز در این دیدار گفت: شرایط استثنایی حاضر موقعیت استثنایی را ایجاد کرده است. دولت قطر علاقمند به توسعه روابط دو جانبه با برادران جمهوری اسلامی ایران است و برنامه کاملی برای سال 2018 دارد. قطر با ایران در موضوع‌های فرهنگی و منطقه‌ای، دیدگاه‌های مشترک دارد. بر این اساس باید اقدام‌ها و طرح‌های مشترک را نیز به اجرا در بیاوریم.

وی ادامه داد: در چارچوب مناسبات دوجانبه برای بخش ورزش و جوانان اهمیت خاصی قائل هستیم. دو کشور در بعد ورزشی روابط دیرینه‌ای دارند و قطر همواره پذیرای ورزشکاران بزرگ ایران بوده و از تجربیات مربیان ایرانی بهره‌مند شده است. هیئتی از جوانان ایران در حوزه هنرهای نمایشی تیرماه به قطر می‌آیند و بعد از عید فطر نیز یک گروه بزرگ موسیقی ایرانی به قطر عازم خواهند شد.

انتهای پیام/

نظر شما