شناسهٔ خبر: 25059174 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

ایجاد ساختار ضد فساد با تعامل بین دستگاهی

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه حفظ و صیانت از اموال و دارایی‌های بازنشتگان وظیفه همگانی است، گفت: اموال و سرمایه‌های بازنشستگان امانتی است که باید همه افراد به ویژه مدیران در نگهداری و حفظ آنها بکوشند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی‌زاده در نشست مشترک با نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور، افزود: در دوره جدید مدیریتی شفاف‌سازی، کاهش فساد و سالم سازی مجموعه، از مهم ترین برنامه‌هایی است که باید مدیران و کارکنان صندوق و شرکت‌های تابعه به آن توجه کنند و خوشبختانه معاونت اداری و مالی و معاونت اقتصادی صندوق، به عنوان نمایندگان این نهاد آمادگی کاملی برای تعامل با سازمان بازرسی کل کشور دارند.

وی افزود: نظارت و بارزسی در دستگا‌ه‌های اجرایی باعث می‌شود تا میزان تخلف و رعایت نکردن تکالیف قانونی به حداقل برسد و معتقدم حضور و همکاری این نهاد نظارتی می‌تواند صندوق را در پیشبرد برنامه‌ها و اهدافش در خدمت رسانی به بازنشستگان کمک و یاری رساند.

تقی‌زاده در ادامه اظهار داشت: نهادهای نظارتی نقش مهمی در پیشگیری از فساد مالی در حوزه اموال و قراردادهای دولتی داشته و بستر سلامت اجرایی آن را فراهم می آورند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، ترویج و نهادینه کردن تفکر و عمل پیشگیری از فساد و مقابله با آن توسط مسئولان و کارکنان را در حیطه مسئولیت سالم سازی صندوق عنوان کرد و گفت: معتقدم در بحث نظارت، همه افراد اعم از مدیران و کارکنان باید به عنوان ناظر و بازرس مشارکت داشته باشند و کار نظارتی بر زیرمجموعه خود را برعهده بگیرند تا از بروز هر گونه تخلف و فساد جلو گیری شود.

تقی‌زاده تأکید کرد‌: سیستم نظارت و بازرسی بر مجموعه‌های کاری و مالی در صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت‌های تابعه آن برپایه اعتماد بوده و به همین خاطر هر چقدر اعتمادسازی بین افراد تقویت شود آسیب‌های مالی و کاری کمتر خواهد شد. همچنین این زمینه را در محیط کار فراهم می‌کند تا قوانین به شکل صحیح اجرا شود.

انتهای پیام/

نظر شما