شناسهٔ خبر: 25059127 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

سند جامع مدیریت بحران شهر تهران امسال نهایی می‌شود

گروه سلامت ــ رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: امیدواریم تا پایان امسال سند جامع مدیریت بحران شهر تهران با رویکرد چند مخاطره‌ای مبتنی بر تمامی فعالیت‌های دستگاه‌های دخیل در حوزه مدیریت بحران نهایی شود.

صاحب‌خبر -
به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احمد صادقی رئیس این سازمان در درباره مهم‌ترین اقدامات این سازمان در سال ۹۶ گفت: برجسته‌ترین فعالیت‌های سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در سال گذشته، اقداماتی بود که در بخش کاهش ریسک انجام گرفت که از جمله میتوان عملیاتی کردن سامانه‌های هشدار سریع و سامانه‌های تخمین خسارت را به عنوان مهم‌ترین دستاورد‌های حوزه مدیریت ریسک نام برد.
وی افزود: از دیگر دستاورد‌های این سازمان در سال ۹۶، می‌توان به برنامه‌ریزی برای تاب‌آوری شهری، تهیه سند کاهش مخاطرات تا سطح محلات، تهیه نقشه تخلیه امن اضطراری محلات و ساخت ربات زندگی با زلزله نیز اشاره کرد.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به این که در سال ۹۶ در این سازمان اتفاق دیگری نیز در حوزه انتصابات مدیران سازمان رخ داد، تصریح کرد: سازمان مدیریت بجران به عنوان یک نهاد پیش رو در زمینه‌های علمی، از این پس به طور کامل و همه جانبه، مبنای اقداماتش را بر ارزیابی عملکرد مدیران خود قرار داده است.
صادقی از نهایی کردن سند جامع مدیریت بحران شهر تهران در سال جدید خبر داد و در توضیح آن گفت: از چند روز پیش از تحویل سال با تمام قوا نیروی خود را به این مسیر هدایت کردیم و امیدواریم تا پایان امسال سند جامعی را نهایی کرده باشیم که با رویکرد چند مخاطره‌ای، مبنای تمامی فعالیت‌های دستگاه‌های دخیل در حوزه مدیریت بحران باشد.
وی یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان در سال جاری را کار بر روی ارتباطات پایدار در زمان بحران دانست رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران عنوان کرد: ضرورت این اقدام بیشتر از آن است که بتوان تصور کرد، چراکه به نتیجه رساندن آن کمک می‌کند تا در زمان بحران هیچ نگرانی بابت ارتباطات بین دستگاه‌ها از یک سو و ارتباط با مردم از سوی دیگر وجود نداشته باشد.
انتهای پیام

نظر شما