شناسهٔ خبر: 25058648 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سمنان| معاون وزیر بهداشت: ‌۵ میلیون ایرانی در آستانه ابتلا به بیماری دیابت قرار دارند

معاون اجتماعی وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر ۵ میلیون ایرانی در آستانه ابتلا به بیماری دیابت هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدهادی ایازی عصر امروز در حاشیه برگزاری نخستین مجمع سلامت استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرساله شیوع برخی بیماری‌ها در کشور زمینه‌ساز ایجاد هزینه‌های بالایی می‌شود که چالش‌های جدی را برای کشور فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از این بیماری‌ها می‌تواند بخش عمده‌ای از اعتبارات را در بخش‌های مهم‌تر بهداشت و دمان هزینه کرد افزود: برای تحقق این هدف نیازمند ایجاد تغییرات جدی در سبک زندگی خانواده‌ها هستیم.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینکه نخستین مجمع سلامت کشور با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد اذعان کرد: تا پایان خردادماه مجمع استانی سلامت در تمام استان‌های کشور برگزار می‌شود و پس‌ازآن دومی مجمع سلامت کشور برای ارزیابی این طرح برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دومین مجمع سلامت کشور در سه‌ماهه دوم برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: تأمین سلامت عموم مردم یکی از مهم‌ترین رویکردهای این مجمع است و باید در این راستا از ظرفیت و مشارکت مردم بهره‌گیری شود.

ایازی از جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی در سراسر کشور برای اجرای طرح‌های سلامت در جامعه خبر داد و گفت: در حال حاضر 5 میلیون نفر در آستانه ابتلا به بیماری دیابت هستند و 5 میلیون نفر نیز درگیر این بیماری هستند.

وی ابراز داشت: افرادی که در آستانه ابتلا به این بیماری قرار دارند می‌توانند با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی اسلامی مانع از ابتلا به دیابت شوند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: 75 درصد از سلامت مردم با همکاری سازمان و نهادهای مستقل از وزارت بهداشت تأمین می‌شود و تنها 25 درصد از آن با مشارکت مدیران حوزه سلامت محقق می‌شود.

انتهای پیام/ع

نظر شما