شناسهٔ خبر: 25058582 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اراک| حمله اخیر آمریکا به سوریه نشانگر شکست جبهه استکباری است

مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه آمریکا به شدت از اقتدار و قدرت روزافزون جمهوری اسلامی اسلامی هراس دارد گفت: حمله اخیر آمریکا و متحدانش به سوریه نشانگر شکست جبهه استکباری است.

صاحب‌خبر -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، امیر سرتیپ ناصر آراسته عصر امروز در یادواره 1400 شهید والامقام ارتش که در مسجد الزهراء(س) شهرستان اراک برگزار شد با اشاره به خصوصیات برجسته و ویژگی‌های اخلاقی شهید صیاد شیرازی اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی مجموعه‌ای از ویژگی‌های اخلاقی خاص بود که این خصوصیات او را به الگویی کم‌نظیر بدل کرد و از او شخصیتی ساخت که همواره حامی جبهه انقلاب و خار چشم دشمنان قسم خورده انقلاب بود.

وی افزود: او علاوه بر اینکه در فنون رزمی از توان بالایی برخوردار بود، انسانی وارسته، صبور و شاکر هم بود که درنتیجه زمان جنگ و پس از جنگ احساس خستگی و ناامیدی به خود راه نداد.

مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا  تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت، سرمایه نرم نظام جمهوری اسلامی است که به برکت خون پاک شهیدانی همچون صیاد شیرازی و پیروی از مکتب عاشورایی حاصل شده و تا زمانی که این فرهنگ و سیره در کشور برجسته باشد، انقلاب اسلامی از گزند دشمنان مصون می‌ماند.

سرتیپ آراسته بیان کرد: به عبارتی شهید صیاد شیرازی صیاد دل‌ها بود، اخلاق، رفتار و کردار این شهید والامقام برای همه و جوانان یک الگوی بی‌نظیر است که کم‌ترین وظیفه ما زنده نگه داشتن یاد این شهیدان با برگزاری یادمان و مرور خاطرات آنها است.

وی عنوان کرد: از چهره ها و فرماندهان نظامی در تاریخ معاصر کشور که می‌تواند عیار و تراز مقاومت ملی و دفاع مقدس ایران اسلامی را معرفی کند، شهید سرافراز سپهبد علی صیاد شیرازی است که رویکردها و کارکردهای وی همچنان الهام‌بخش و مورد تأسی آحاد نیروهای مسلح و مدافعان میهن اسلامی است.

رئیس هیئت معارف جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ارتش ایران در دوران جنگ هنوز انسجام لازم را پیدا نکرده بود، اما با اقتدار، غیرت و مردانگی نیروهای خود توانست نقش موثری در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته و شایستگی‌‌های بسیاری از خود به نمایش گذارد و در کنار سایر رزمندگان پیروزی انقلاب اسلامی را رقم بزند.

آراسته با اشاره به حملات اخیر ارتش آمریکا به کشور سوریه و ضعف استکبار در مقابل اقتدار اسلامی گفت: آمریکا در حمله موشکی به سوریه 12 پایگاه نظامی حزب‌الله و 9 پایگاه نظامی سپاه را نشانه گرفت اما، حتی یک مورد از 118 موشک آنها به هدف اصابت نکرد، اصابت نکردن موشک‌های آمریکا به اهداف از پیش تعیین‌شده نشان از ضعف نشانه‌گیری‌های آنها نیست بلکه ترس و وحشت از اقتدار نظام اسلامی است.

مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: شواهدی وجود دارد که ژنرال‌های آمریکایی هشدارهای لازم را به رئیس جمهور این کشور داده بودند که در صورتی که حتی یک پایگاه نظامی حزب الله و یا سپاه پاسداران مورد هدف موشک‌های ما قرار بگیرد آنها به فرمان رهبر خود حیفا و تل آویو را با خاک یکسان می‌کنند. 

وی ادامه داد: شواهدی وجود دارد که ژنرال‌های ایالات متحده هشدارهای لازم را به ترامپ رئیس جمهوری خود داده بودند که حتی یک پایگاه نظامی حزب‌الله و یا سپاه پاسداران مورد هدف موشک‌های ما قرار بگیرد آنها به فرمان رهبر خود حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنند. 

مشاور نظامی فرمانده کل قوا بیان کرد: آمریکا جنایتکاری است که ندای دموکراسی و حقوق بشر سر می‌دهد و کشتار 112 میلیون سرخ‌پوست و 80 میلیون سیاه پوست را در کارنامه ننگین خود دارد و براساس آمارهای موجود در 10 سال گذشته روزانه به طور میانگین 18 سیاه‌پوست در ایالات متحده کشته شده‌اند. 

آراسته افزود: قسمت عمده جنگ‌ها در جهان به دست و با دخالت غربی‌ها رخ داده که در راس‌آنها آمریکای جنایتکار حضور دارد.

وی با اشاره به اقتدار نظامی و مدیریتی نظام اسلامی و کشور ایران گفت: با وجود ناامنی و مشکلات فراوان در نقاط مختلف جهان به‌ویژه منطقه خاورمیانه، ایران اسلامی به برکت هدایت‌های مقام معظم رهبری، اقتدار نیروهای مسلح و یکپارچگی ملی از امن‌ترین کشورهای جهان است و ملت ایران باید قدر این موهبت الهی را بداند.

انتهای پیام/ ع

نظر شما