شناسهٔ خبر: 25058137 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

پوتین در تماس تلفنی با مرکل درباره سوریه چه گفت؟

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز سه شنبه در جریان تماس تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد: حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه نقض قوانین بین‌المللی بوده است.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری مهر: رئیس جمهوری روسیه در تماسی تلفنی با صدراعظم آلمان اعلام کرد: حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه نقض قوانین بین‌المللی بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز سه شنبه در جریان تماس تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد: حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه نقض قوانین بین‌المللی بوده است.

سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین در این باره اعلام کرد: پوتین در جریان این تماس بار دیگر تصریح کرد که اقدامات گروهی از کشور‌های غربی علیه سوریه به مثابه تهاجم علیه کشوری عربی است و معیار‌های حقوق بین الملل را نیز نقض کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: این حمله آسیب جدی را به فرایند حل و فصل صلح آمیز تنش‌ها در سوریه وارد آورده است.

بیانیه مذکور در ادامه تأکید کرد که طرفین در این تماس همچنین بر لزوم ازسرگیری تلاش‌های دیپلماتیک و سیاسی در پرونده سوریه از جمله ادامه رایزنی‌ها در چارچوب مذاکرات آستانه و ژنو تصریح داشتند.

این درحالی است که آمریکا، انگلیس و فرانسه بامداد روز شنبه هفته جاری یعنی درست یک هفته پس از طرح اتهام واهی حمله شیمیائی به شهر دوما واقع در غوطه شرقی در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه مواضع دولت سوریه را هدف حمله موشکی قرار دادند.

این در حالی است که این کشور‌ها تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر دخالت دولت دمشق در این حمله ارائه نداده‌اند.

نظر شما