شناسهٔ خبر: 25057782 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

خرم‌آباد|علت اصلی دشمنی آمریکا با ایران پیشرفت‌های علمی کشور است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان قدرت علمی، معنوی و نظامی ایران را مانع حمله آمریکا به کشور دانست و گفت: علت حمله نکردن آمریکا به ایران پیشرفت‌های علمی و به پیروی از رهبری است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با اساتید دانشگاه رادن فتح اندونزی که در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، خطاب به این اساتید اظهار داشت: دانش علمی و فناوری در دانشگاه‌های ایران چیزی است که در این سفر می‌توانید کاملا آن را درک کنید ما اکنون در ایران حدود 4 میلیون و در استان لرستان 100 هزار دانشجو داریم که مشغول تحصیل هستند.

وی افزود: یک نمونه از پیشرفت علمی و فناوری ایران که از سوی دانشگاه‌های ایران انجام گرفته، مسئله نانو است که ایران با پیشرفتی که در زمینه نانو به دست آورده، تحول بزرگی در بخش‌های مختلف به وجود آمده است. نمونه دیگری از پیشرفت‌های ایران در زمینه پزشکی است به نحوی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران قطب پزشکی در غرب آسیا به شمار می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: بسیاری از کشورها دانشجویانشان رشته پزشکی را به ایران می‌فرستند و در دانشگاه‌های این کشور مشغول تحصیل می‌شوند همچنین بسیاری از بیمارهای کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای دیگر در بیمارستان‌های ایران مداوا و جراحی می‌شوند. ایران در زمینه سلول‌های بنیادین نیز پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته که این می‌تواند یک تجربه بسیار خوب برای تبادلات علمی باشد.

وی تصریح کرد: اندونزی یک کشور بزرگ اسلامی است که همواره رابطه بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته است؛ رفت و آمد مقامات دولتی دو کشور و موضع گیری معتدلی که  اندونزی در مسائل منطقه و جهانی داشته سبب شده که رابطه ایران و اندونزی رابطه خوبی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: تاکید اندونزی بر اتخاذ راه حل‌های سیاسی و دیپلماسی در رابطه با مسائل منطقه و جهان اسلام سبب شده است که  سیاست جمهوری اسلامی ایران با سیاست‌های اندونزی هم سو باشد و در این زمینه روابط نزدیک، دوستانه و صمیمانه گروه‌های غیردولتی مانند گروه‌های دوستی پارلمانی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و محققان و نویسندگان دو کشور  بسیار می‌تواند موثر باشد.

وی اظهارداشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آنچه که در روابط اندونزی و ایران بسیار چشم گیر بوده روابط علمی و  فرهنگی که بیشترین تاثیر را در روابط دو کشور داشته است و این سفرهای این چنینی که اساتید دانشگاه، دانشجویان به دو کشور  سفر کنند می‌تواند همکاری‌های علم  و فناوری دو کشور  و زمینه پیوند مستحکم در روابط دو کشور ایجاد کند.

آیت الله میرعمادی افزود: بهترین دستاورد این سفر می‌تواند تبادل علمی، گفت‌وگو در رابطه با آداب و سنت‌های موجود بین دو کشور ، بحث و بررسی‌های اندیشه‌های دینی و اسلامی و مشاهده پیشرفت‌های علمی باشد.

وی عنوان کرد: وجود ایده‌های خوب و مشترک می‌تواند این ارتباطات را بیشتر کند، مثلا ایجاد الفت و محبت بین دوملت و آشنایی با تفکرات و اندیشه‌های علمی، مسئله استکبار ستیزی و بازگشت به هویت اسلامی که وجه مشترک بین دو کشور است در این سفرها می‌تواند در این سفرها مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: علی‌رغم فشارها و تحریم‌هایی که از سوی دشمنان به ویژه آمریکا و استکبار جهانی بر ایران وارد شد اما امروز سطح سواد و معلومات مردم ایران بسیار  بالاست و ما می‌توانیم  درصد باسوادی ایران را حدود 98 درصد اعلام کنیم.

وی تصریح کرد: تجربه ایران در امر سواد آموزی می‌تواند برای سواد آموزی مردم اندونزی بسیار موثر باشد؛ ایران در زمینه سواد آموزی نهضتی انجام داد که توانست میزان سواد را که قبل از انقلاب حدود 46 درصد بود اکنون به 98 درصد  برساند.

آیت الله میرعمادی گفت: طرح‌ها، برنامه‌ها و متون درسی متعددی در بحث سوادآموزی در ایران تهیه شده که تجربه بسیار ارزشمندی است و کارهای که در این زمینه انجام شد به ویژه سواد آموزی روستاییان یک کار بزرگی است که در ایران انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کمک مردم و دولت با همدیگر، نهادهای دولتی و مردمی، انجمن های مردمی نقش بسیار مهمی در سواد آموزی مردم  ایران داشته است بنابراین با توجه به اینکه اندونزی به عنوان بزرگترین قدرت اقتصادی در غرب آسیا مطرح است خوب است که مسئله بی‌سوادی را از کشورش ریشه کن کند و اگر اراده عمومی بر یادگیری باشد به طور حتم عملی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید نقیصه بی سوادی را برطرف کنند، گفت: کشور اندونزی این کشور بزرگ اسلامی جمعیت فراوان و منابع اقتصادی زیادی دارد ولی از اینکه سطح سواد پایین در این کشور پایین است ناراحت هستیم؛ ما از درد مسلمانان شریک هستیم و ما باید این دردها را برطرف کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای ایران اشاره کرد و اظهارداشت: اگر کشورهای اسلامی با هم باشند و از سرمایه‌های علمی خودشان استفاده کنند به طور یقین سبب عزت اسلامی و هویت اسلامی می‌شوند.

آیت الله میرعمادی علت اصلی دشمنی آمریکا با ایران را به پیشرفت‌های علمی دانست و افزود: آمریکا نمی‌خواهد کشورهای اسلامی  پیشرفت کنند خواه این پیشرفت در ایران باشد و یا در کشور اسلامی دیگر، و اگر اندونزی هم بخواهد در این زمینه پیشرفت کند باز آمریکا با او دشمنی می‌کند.

وی عنوان کرد: فناوری هسته‌ای بهانه‌ای برای آمریکا است پس اگر مسئله هسته‌ای بهانه نباشد چرا  ایران باید تحریم دارو  و برخی از مواد صنعتی شود بنابراین اینها دلیل بر مخالفت پیشرفت ایران است و اگر درست می‌گویند ایران با آمریکا توافق هسته‌ای تحت عنوان برجام انجام داده است پس پایبند به برجام باشند، چرا با برجام  مخالفت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: با قاطعیت می‌گویم اگر امروز ایران دست از پیشرفت علمی بردارد آمریکا با ایران موافق است، آمریکا به دنبال عقب نگه داشتن کشورهای اسلامی است حال یک کشور را بمباران می‌کند، یک کشور را موشک می‌زند، یک کشور را تحریم می‌کند و در کشور دیگر فرهنگ غربی خودش را صادر می‌کند پس باید گفت آمریکا با تمام کشورهای اسلامی مخالف است.

وی خطاب به اساتید دانشگاه اندونزی گفت: شما هم اطمینان داشته باشید مردم و دانشمندان ایران با قاطعیت دنبال پیشرفت علمی هستند و چهل سال مقاومت ملت ایران به خاطر از دست ندادن پیشرفت‌های علمی بوده است و ما این راه را ادامه می‌دهیم و هیچ ترسی از آمریکا و کسی نخواهیم داشت و امیدواریم که اندونزی پیشرفت‌های خود را با قاطعیت ادامه دهد و انشالله آینده جهان از آن اسلام و مسلمانان خواهد بود.

آیت الله میرعمادی در پاسخ به سوال یکی از اساتید اندونزی مبنی بر علت حمله نکردن آمریکا به ایران اظهارداشت: علت حمله نکردن آمریکا به ایران یک بعدش پیشرفت‌های علمی است که رضایت  مردم ایران را از حکومت به دنبال داشته است و عامل دوم اتحاد  مردم ایران به پیروی از رهبری است.

وی افزود: آمریکا در داخل ایران هیچ جایگاهی ندارد که بخواهد حمله کند و نفوذ پیدا کند  پس اگر ذره‌ای برای آمریکا امکان داشت این کار را انجام می‌داد بنابراین قدرت علمی، معنوی و قدرت نظامی  ایران مانع حمله آمریکا است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: آمریکا هر اقدامی انجام دهد شکست می‌خورد، نمونه آن در 8 سال جنگ عراق و ایران بود که آمریکا از صدام حمایت کرد ولی شکست خورد. آمریکا تجربه شکست فراوانی را از ایران دارد نمونه دیگر در ماجرای طبس در حدود  36 سال پیش بوده است که در آنجا آمریکا وارد ایران شد و با شکست برگشت.

آیت الله میرعمادی گفت: نمونه دیگر مربوط به سال گذشته در خلیج بود که نظامیان آمریکا به دست ماموران ایران اسیر شدند ، آنها را گرفتند و آمریکا نتوانست کاری انجام دهد. آمریکا بارها امتحان کرده که بخواهد به ایران حمله  کند ولی هر بار شکست خورد است و انشالله برا همیشه نیز شکست می‌خورد.

‌انتهای پیام/ ز

نظر شما