شناسهٔ خبر: 25056031 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

استاندار تهران:

افزایش کیفیت کالا، ارائه خدمات سریع به تولیدکنندگان و مبارزه با قاچاق کالا شرط تحقق شعار حمایت از کالای داخلی است

محمد حسین مقیمی، در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:برای پایین آوردن قیمت تمام شده کالاها، دولت نقش دارد و نیاز است مجوز سرمایه گذاران طی پنج روز صادر شود و با افزایش بروکراسی هزینه های سرمایه گذاران بالا می رود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا تهران، نخستین جلسه کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران امروز (سه شنبه ٢٨ فروردین ماه)به ریاست استاندار و با حضور محسن همدانی معاون امور امنیتی و انتظامی استانداری،پور احمد نژاد دبیر کمیسیون و مدیران کل دستگاه های عضو برگزار شد.

استاندار تهران در این جلسه با بیان اینکه دولت تصمیمی در بخش ارزی گرفته است که باید اجرایی شود گفت: بانک مرکزی در اطلاعیه ها تکلیف محل های مصرف ارز و مقدار آن را مشخص کرده است. 
 
وی افزود: اشتهای بازار ارز فراوان است ودولت تصمیم به موقع و درستی گرفته است و ما عوامل اجرایی باید تلاش کنیم این تصمیم در کنترل بازار ارز اجرا شود.
 
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شعار امسال در حمایت از کالای ایرانی  گفت: دستگاه های دولتی تکالیفی برای عملیاتی شدن شعار سال دارند و زمانی کالاها در بازار خریدار پیدا می کند که تمایل به خرید تولید داخل باشد و شرط آن افزایش کیفیت تولید داخلی است و سازمان های استاندارد و صنعت ،معدن و تجارت در این بخش نقش مهمی دارند.
 
وی ،تلاش برای کاهش قیمت کالا های با کیفیت در مقایسه با کالای خارجی را در حمایت از کالای داخلی مهم دانست و افزود:برای پایین آوردن قیمت تمام شده کالاها، دولت نقش دارد و نیاز است مجوز سرمایه گذاران طی پنج روز صادر شود و با افزایش بروکراسی هزینه های سرمایه گذاران بالا می رود.
 
استاندار تهران ادامه داد: برای تأمین نقدینگی سرمایه گذاران از سوی بانک ها برنامه های فعلی پاسخگو نیست و رفتارها با تولیدکننده ها باید اصلاح شود تا شاهد کاهش قیمت تمام شده در تولید باشیم.
 
مقیمی با بیان اینکه باید وظایف دولتی خود را در مقابل تولیدکنندگان،سرمایه گذاران و کارآفرینان به موقع و درست انجام دهیم عنوان کرد: اگر مقابل کالای قاچاق را نگیریم شعار حمایت از کالای ایرانی و اجرای سیاست های آن محقق نمی شود .
 
وی تأکید کرد:کالای قاچاق یعنی کالای ته انباری و استوک که در سایر کشورها خریدار ندارد و بدون اینکه عوارض گمرک و حقوق دولتی را پرداخت کنند وارد کشور شده و طبیعی است که ارزانتر به فروش می رسد.
 
استاندار تهران خطاب به مدیران گفت:برای برخورد جدی با کالای قاچاق هیچ توصیه وسفارشی را در مواجهه با کالای قاچاق پاسخ ندهید.
 
 
گفتنی است،در این جلسه موضوع گزارش  آخرین وضعیت بازار ارز تهران مطابق تصمیم گیری های دولت و بررسی دلایل التهاب اخیر در بازار ارز  نیز از سوی نماینده بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت.

 

نظر شما