شناسهٔ خبر: 25055943 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

فرمانده انتظامی دشتستان:

کلاهبردار فراری در دشتستان به دام افتاد/ توقیف ۱۲ خودرو حمل قاچاق

بوشهر - فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از توقیف ۱۲ خودرو حمل قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: کلاهبردار فراری در دشتستان به دام افتاد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید جواد رضوی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی شکایت تعداد زیادی از شهروندان دشتستانی از خانمی که خود را بانی خیر اعزام افراد به عتبات عالیات معرفی و از آن طریق مبالغی را از افراد اخذ و متواری شده بود، پرونده‌ای در پلیس آگاهی تشکیل شد.

وی بیان داشت: با هماهنگی مرجع قضایی و پس از انجام تحقیقات پلیسی، متهم در مخفیگاه خود  دستگیر و به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرد و تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.

رضوی از شهروندان خواست که برای ثبت‌نام و عزیمت به عتبات عالیات و اماکن مقدس حتما از طریق مراجع معتبر اقدام کنند و مالباختگان نیز به منظور رسیدگی به شکایت خود به پلیس آگاهی شهرستان مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان همچنین از دستگیری یک نفر کلاهبردار حرفه‌ای و کشف خودروی سرقتی خبر داد.

وی افزود: در پی کلاهبرداری فردی از حدود ۶۰ نفر از شهروندان و متواری شدن وی و تغییر مخفیگاهش، با هماهنگی مرجع قضایی و با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات فنی، در یک عملیات پلیسی متهم فراری پس از دو سال در  ایستگاه شهید صلاحی شناسایی، دستگیر و خودروی رنو تالیسمان سرقتی از وی  توقیف شد.

توقیف ۱۲ خودرو حمل قاچاق
 
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان گفت: با توجه به حمل قاچاق توسط خودروهای (شوتی) تندرو و وقوع چندین فقره تصادف در محورهای مواصلاتی و نارضایتی شهروندان، کنترل محورهای مواصلاتی و توقیف خودروهای شوتی به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت. 

وی تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته، انجام ایست و بازرسی های موقت و گشت زنی ماموران انتظامی درسطح شهرستان دشتستان در ۴۸ گذشته تعداد ۱۲ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق(شوتی)  توقیف شد. 

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند گفت: در همین ارتباط ۱۲ نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به موضوع تحویل مراجع ذیصلاح شدند. 

نظر شما