شناسهٔ خبر: 25055938 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سمنان| روستاهای استان سمنان در طرح هادی روستایی ساماندهی می‌شوند

استاندار سمنان با بیان اینکه روستاها استحکام سازه‌ای مطلوبی ندارند گفت: سامان‌دهی ۱۰۰ درصدی روستاهای استان در طرح هادی روستایی در دستور کار قرار گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید شهاب‌الدین چاووشی پیش از ظهر امروز در نشستی با مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان اظهار داشت: اصلاح بافت‌های فرسوده استان سمنان یکی از اولویت‌های اصلی استانداری سمنان در سال جدید است.

وی با تأکید بر لزوم همکاری و تعامل مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: روستاها استحکام سازه‌ای مطلوبی ندارند و این امر باید با برنامه‌ریزی ویژه سامان‌دهی شود تا در مواقع بحران و وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

استاندار سمنان سازمان‌دهی بافت‌های روستایی در دستور کار دانست و گفت: طرح نوسازی منازل مسکونی روستایی در سراسر استان سمنان اجرایی می‌شود و این امر نیازمند همکاری دهیاری‌ها و بنیاد مسکن استان است.

وی با بیان اینکه جذب 100 درصدی اعتبارات نوسازی منازل روستایی در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد: مشارکت مردم و تشویق آنان برای اجرای این طرح از دیگر اولویت‌های این بخش است.

چاووشی با اشاره به اینکه طرح هادی روستایی از دیگر برنامه‌های دولت برای سامان‌دهی روستاهای است اذعان کرد: این طرح در بسیاری از روستاهای استان سمنان در حال اجرا است و باید تا پایان امسال تلاش کنیم تا تمام روستاهای استان در این راستا سامان‌دهی شود.

وی ابراز داشت: بنیاد مشکن انقلاب اسلامی به‌فرمان امام خمینی (ره) برای خدمت‌رسانی به مردم و محرومان تأسیس شد و امروز نیز خدمات شایسته‌ای از سوی این نهاد ارائه می‌شود.

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم توسعه فعالیت‌های این سازمان خاطرنشان کرد: تأمین مسکن موردنیاز مردم به‌ویژه محرومان و مستضعفان ازجمله وظایف مهم این نهاد است.

انتهای پیام/ ع

نظر شما