شناسهٔ خبر: 25054966 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کاشان| تلاش و ایثار امروز به تولید کالای مرغوب ایرانی کمک می‌کند

نماینده مردم در مجلس گفت: تلاش و ایثار در نهایت باعث می‌شود تا نسل بعد با آزمون و خطای ما تجربه تولید کالای مرغوب را فرا گرفته و پیشرفت کند.

صاحب‌خبر -

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با اشاره به اینکه شعار سال مقام معظم رهبری خطاب به مردم و مسئولان است اظهار داشت: ایثار امروز مردم ما در خرید کالای ایرانی، باعث می‌شود تا تولیدکننده با پشتوانه به تهیه مواد خام با کیفیت و مرغوب اقدام کند و کارگر ما نیز با رضایت و مهارت بیشتر به تولید بپردازد. دولت نیز باید با نظارت بر رعایت استاندارد‌ تولید کالا و نظارت بر واردات از ورود کالای قاچاق جلوگیری کند.

وی افزود: این تلاش و ایثار در نهایت باعث می‌شود تا نسل بعد با آزمون و خطای ما تجربه تولید کالای مرغوب را فرا گرفته و پیشرفت کند.

ساداتی‌نژاد در ادامه از اختصاص  195 میلیارد ریال اعتبار در ردیف ملی برای جاده حرم تا حرم خبر داد و گفت: کار مسیریابی و نقشه و طرح مطالعاتی جاده جمکران- مشهد اردهال در سال 97 با برنامه‌ریزی شروع می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد شهرک ماهیان زینتی در راوند و رونق اقتصادی منطقه افزود: شهرک ماهیان زینتی حتما باید در کنار اتوبان قرار بگیرد تا قابلیت جذب گردشگر و دسترسی بهتری را ایجاد کند.

ساداتی‌نژاد ابراز داشت: متاسفانه هنوز مشکل واگذاری زمین در  محدوده راوند برطرف نشده تا از این  دانش بومی برای رونق اقتصادی منطقه استفاده شود لذا از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهیم که این مشکل را برطرف کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت شهرک‌ها با نگاه ویژه‌ای به برپایی شهرک ماهیان زینتی در کنار شهرک صنعتی سوم همکاری دارد تا زیرساخت‌های قوی برای این دو شهرک ایجاد شود امیدواریم  فرمانداری، اتاق بازرگانی و اداره‌جات مربوطه نیز در این زمینه بیشتر همکاری کنند تا با ایجاد شهرک ماهیان زینتی رونق اقتصادی ویژه‌ای ایجاد شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مورد پرداخت حق سنوات کارگران اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی حمایتگر کارگر است و با آزاد کردن توقیفات شرکت‌های نساجی این مشکل را برطرف می‌شود و ما نیز در این مورد با جدیت پی‌گیری می‌کنیم.

 ساداتی‌نژاد همچنین از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی کاشان را صنعت ابریشم دانست و تاکید کرد: بیش از 90 درصد ابریشم در کاشان فراوری می شود ولی متاسفانه عمدتا این صنعت به دست اتباع خارجی افتاده و نیاز است که با همت اداره  صنعت معدن، تجارت و دادستان کاشان‌ این صنعت بومی منطقه استقلال خود را احیا کند و از مسئولان شهر می‌خواهم که به داد ابریشم کاشان برسند.

انتهای پیام/ح

نظر شما